1. 27.
  Sevgili anneniz şu yemeğin tadına bak dediğinde, gözünüzümü tencereye sokuyorsunuz tadını anlamak için. Allah ı görmek için beyin lazım beyin
  ... swad vadisi
 2. 26.
  varsa zaten yokluğundan bahsedilemez amk.
  -1 ... gameofpide
 3. 25.
  Göremiyoruz o zaman yoktur demek yetersizdir. Ama yokluğunu ispat edemiyorsun demek ki vardır demek çok daha yetersizdir. Bir şeyin varlığını ancak o şeyin kendisiyle veya izleriyle ispatlarsın ,ki inançta ispata gerek yoktur, zaten yokluğun ispatlanması diye bir şey de yoktur. Ateistlerin tanrının yokluğunu ispatlamaları gereği de yoktur çünkü ortaya bir sav koyan onlar değildir.
  -1 ... bayat leblebi
 4. 24.
  Herkes görebilseydi bizim imansızlardan ne farkımız olurdu?
  Allah'ı görememek bir eksiklik değil; görmeden iman edenler için sonsuz bir lütuftur. inkar edenler için de Mutlaka bir gazap ve azap vesilesi olacaktır.
  3 -2 ... hayat guzel
 5. 23.
  tanrı'yı görsek, sonsuzu görsek, aşkı görsek, ne kadar küçülürlerdi. gönül arştan büyük, gözler minnacık. görmek taşlaştırır, katılaştırır. görülen yaşamaz artık, hatıra olur, resim olur.

  -cemil meriç-
  1 -1 ... kazangap
 6. 22.
  bunun bir tık üstü;

  allah varsa beni çarpsın, bak çarpmadı demek ki yok.

  allahım sabır ver.
  -1 ... yavuz ve unicorn
 7. 21.
  görseydin zaten ateist diye bir şey olmazdı. varlığı kanıtlanmış olurdu. herkes iman ederdi

  Hala düşünüp ibret almayacak mısınız? (10:3)
  1 -1 ... kazangap
 8. 20.
  (bkz: https://www.uludagsozluk.com/k/ateistlere-cevaplar/)
  -1 ... gucluturk
 9. 19.
  ölçulebilir bir şey değil. hadi diyelim mutlak bir yaratıcı var. bu neden arabın tanrısı allah olsun ki? gönderdiği kitapta sürekli lokal olaylar yer alıyor. yani evrensellikten uzak.
  -2 ... ben de geldim
 10. 18.
  Sanki görsek evet bu Allah diycez.
  Mantıksız bir çıkarımdır.
  Göremediğimiz değil olmadığı için yoktur Allah, ayrıca bu çıkarımın 5 duyu organıyla algılanamayan şey yoktur kuralından kaynaklandığını da belirteyim.
  Ama biri yoktur çünkü göremiyoruz diyorsa büyük gaf yapıyordur, öncelik şekli şemali nasıl bir şey olduğu belli mi? ikincisi görsen tanıtacak mısın? Üçüncüsü, göremiyoruz derken sanki karşında duruyor da sen mi bulamıyorsun, yeri nerededir görmek için nereye bakmak gerek bu biliniyor mu? Nerde arıycaz nerde görmeliyiz?
  Bu nedenle inanmıyorsa öznel yargım biraz şey olduğu yönündedir.
  iyi geceler.
  2 -3 ... uzayli hatunn