bugün

(bkz: elfaz ı küfür)
bir internet cafe sahibi ile imam arasında geçen diyaloglar

- Peki neyle biliyorsun Allah’ı, bana bir anlatır mısın?
Delikanlı eliyle cafedeki bilgisayarları göstererek cevap verir:
- Bu bilgisayar ile biliyorum amcacığım.
- Bunlarla mı? Delikanlı pek anlayamadım.
- Bu bilgisayarların varlığı benim nazarımda Allah’ın varlığının en açık delillerinden biridir. Bilgisayar kullananlar gayet iyi bilirler amca, böyle bir makine, ancak bir mühendis ve üstün bir teknoloji ile var olabilir. Ateistin en önde gidenine sorsan, bu zımbırtının tesadüf eseri oluşmayacağını, mutlaka birisi tarafından yapılmış olduğunu söyler sana. Meselâ Darwin denilen mendebur kalkıp dirilse, şu laptopu göstersen, desen ki: “Bu âlet, şu hesap makinesinin tesadüfler zinciriyle evrimleşmiş hâlidir.” Darwin bile “çüşş lan deve” der.
Alalhın olmadığını iddia edip, gerisini yazmaya gerek olmadığını dahi anlamayan bazı kendini zeki zannedenlerce çin min derken içindeki pisliği aklı sıra çıkartanlarca bahsedilen atasözü.
inanmama ozgurlugunun disa vurumudur.
Hakaret olmadikca otsun ne olacak.
cesurca bir söylem olmasına rağmen yanlış bir fikirdir.
doğrusu şudur.

la ilahe illallah muhammedün resülullah.
bir sikik hezeyanıdır.

ifade özgürlüğümü kullandım.
ifade özgürlüğü kapsamında bir sözdür. hakaret içermez.
buna karşılık olarak söylenen "beyni olmayan kişi söylemi" tanımı veya "bir sikik hezeyanı" tanımı ifade özgürlüğü kapsamı dışındadır. hakaret içerir.
bu kadar basit.
öteki tarafta cayır cayır yanmaya neden sözlerden biri.
Ateistler tarafından ortaya atılan gerçek dışı teori. Gerçek olanı şu şekildedir. Allah'tan başka ilah yoktur. Muhammed onun resuludur.
"gözünü kapayan yalnız kendi görmez, başkasına gece yapamaz."
güncel Önemli Başlıklar