1. ?.
  sivasta ve daha bir çok yerde toplasan milyonlarca insanı öldüren yanılgıdır. Ayrıca bu yanılgının en acı meyvesi de iskenderiye kütüphanesinin yakılması ve pers imparatorluğunun o müthiş bilgi hazinesinin ve kültürünün yok olmasıdır. Evet şimdiye kadar dünya üzerinde bütün yıkımları bir tanrıya-allaha inanan insanlar yapmıştır. Bu yanılgı şimdiki zamanda insanları birinci anlamında öldüren kapitalizmin hayat damarıdır.
  insanlık elbet bu yanılgıyı aşacak. Nasıl bugün Zeus, Thor bize masal gibi geliyorsa, allah da bir gün masal olacak. gerçi zulüm işkence bitmeyecek belki ama bugünkü seviyesinin yarısının altına ineceği kesin.
  Burda bu yanılgıyı eleştirmem yanlış anlaşılmasın, aslında çok kullanışlıdır. bunun sayesinde zengin olabilirsin, insan öldürebilirsin, insanların senin ayağına kapanmasını sağlayabilirsin. Ama bunları yapacaksan, fazla bir zamanının kalmadığını da bilmen gerekiyor. insanlık artık tanrılara ve onların korkularına ihtiyaç duymuyor. insanlar artık sevgiye, dostluğa ve gerçeğe tapıyor.
  -2 ... vade retro satana
 2. 1.
  (bkz: ağzını burnunu kapatmışsın ne dediğin anlaşılmıyor)
  ... benimmoralisiffir