bugün

gökten inmiş bir melek değil de, bir maymunun amca oğlu olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalmasaydı; kendisini gerçeklerin onur kırıcı olmasına hazırlayacak olan bünye söylemi.
(bkz: ayılana gazoz bayılana limon)
(bkz: özünde allah ve dinin bayması)
Baymayı bırak insanı soğutuyor arkadaş.sanki din, ahlak, allah(cc) birilerinin tekelinde* onlardan başkası dindar olamaz en iyi onlar bilir gibi durumlar bayıyor.
doğru önermedir. devamında da ırkçı başlıklar, aşırı cinsel başlıklar gelmektedir.
aradık aslında, vardır mutlaka benzer bir başlık ama bulamadım. gecenin bu saatinde de pek kasasım yok galiba.

herkesin kafasına takılan şeyler bunlar, zaman zaman konuşulur da. allah ya da bir yaratıcı var mıdır? varsa onu kim yarattı? peygamberler var mıdır? "ne fantastik insanlar bunlar" gibi şeylere takılırız, insan olmamızdan mütevellit.

ama hoca elini vicdanına koy da söyle; durmadan bunları sözlüğe taşımaktan sen de yılmadın mı?

orta ikiden üçe geçtiğin yaz zevklidir böyle tartışmalar. artık belli birikimin vardır, kafan az çok basıyordur, bazen etrafında olup bitenlerei ölümlere, afetlere, ne bileyim bir şeylere isyan edesin oluyordur falan. sorgulama daha sağlamdır belki de o dönem, soru sormaktan vazgeçmemişsindir falan.

öyle de hafız, eşek kadar adam olmuşuz vazgeçin lan şundan. asıl anlamadığım bu mevzuunun hepten sidik yarışına döndürülmesi.

adamın teki, denyoca bi başlık açıyor, öteki denyoda gelip buna güya ayar veriyor; (bkz: ahirette göte girecek başlıklar) veya (bkz: salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk) falan gibi.

ulan neyin yarışındasınız arkadaş ya? biri inanmıyor bunu dillendiriyor, öteki inanıyor diğerini hak yoluna davet etmeye çalışıyor sanki.

din, inanç en az yatak odanda olup biten kadar mahrem bi konudur bence. herkesin inancı da kendinedir. biri allahın yokluğunu ispat etmiş, öteki bir dini yermiş veya bir diğeri muaazzam bir müminmiş; bana ne arkadaş?

"ee başlığı okuma sen de hoca" diyebilirsin. ama deme lan! lan deme olum ben mecbur muyum ortaokul terk muhabbetlere bir şekilde maruz kalmaya?

04 mart 2010 allah ve din içerikli başlıkların bayması deyu düzeltiyorum başlığı. artık yazmayın abicim böyle şeyler, uzanın yatağınıza, isteyen yaratıcıya sövsün isteyen duasını etsin. bi rahat verin olum!