1. 1.
  Dünyada başka fakfakir ülkeler de var buna da şükür de.
  8 -4 ... lidyanetya
 2. 2.
  Çocuk rizkiyla gelir zihniyetine sorulması gereken soru.
  1 -1 ... karpuzkabugu
 3. 3.
  allah'a inananları Allah'ı kullananlar kandırdığı için.
  2 ... serdarsl06
 4. 4.
  Müslümanın müslüman gibi yaşamamasından dolayı fakirdir.
  Bugün bana bir tane islami kurallara uygun olarak yaşadığını iddia eden ülke gösterin ki her bakımdan gelişmiş olsun. Suudi Arabistan Amerika'nın köpeği olmuş durumdalar şeriat sadece halka uygulanabiliyor. Geçtiğimiz aylarda bir Suudi prensin Rihanna ile samimi fotoğrafları çıktı. islami kurallara göre hiçbir ceza verilmedi. Yani sorunlu bir ülke.
  Aynı şekilde iran. iran da şeriatla yönetildiğini iddia ediyor. Ama devletin en üst kademesinden tutun en sade vatandaş bile gırtlağına kadar pisliğe bulanmış durumda.
  Geçmişe gidelim Osmanlı devleti islami yaşamı devletin başındaki padişah dahil her vatandaş özümsemişti. En şaşaalı zamanlarında Avrupa kaplarına dayanmıştı. Daha sonraki dönemlerde hem halkın hem de devletin başındaki yozlaşmadan dolayı devlet parçalandı.
  ... orgazm kazim
 5. 5.
  allah vardır. türkiye allah'ın koyduğu kurallara uymayan insanlardan oluştuğu için türkiye fakirdir. nedir bu kurallar? bu kurallar şu an batının uymakta olduğu kurallardır. bunların en önemlileri ifade özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü, insan sevgisi, adalet, liyakat gibi kavramlardır. bu kurallar allah'ın sosyal kurallarıdır. uymayanlar fakir kalır. uyanlar zengin kalır. batı toplumları yer çekimi kanunu buldukları gibi allah'ın bu sosyal kurallarını da bulmuşlar ve vicdanlarını ve akıllarını dinleyerek, doğru'nun peşinde koşarak dünyada mutluluğu yakalamışlardır. türkiye gibi toplumlar kendini uyanık gören şeyh veya siyasetçilerin peşinde mutluluğu öteki dünya denilen yere bırakıp, dünyada sadece o uyanık şeyh veya siyasetçilerin dedikleri ezberleri yaparak akıl ve vicdanlarını devre dışı bırakmışlardır. o sebeple allah'ın dünyada koyduğu sosyal kurallara uymamaktadırlar ve fakir kalmışlardır. batı toplumu ise allahın sosyal kurallarına batı değerleri deyip doğru ve iyinin peşine düştükleri için zengindirler.
  45 -16 ... zall
 6. 6.
  Sadece türkiye'yi ele alarak fakir zengin diye sonuç çıkarmak doğru değildir. Ingiltere dünyanın en zengin ülkesidir ama en çok yoksul evsiz fakir insan o ülkede bulunur.

  https://londragazete.com/...yoksulluk-icinde-yasiyor/

  Almanya da bu sayı 26 milyondur.
  -1 ... desifreleyici
 7. 7.
  avrupanın en obez, dünyanın en obez 27.ci ülkesi olmamız gayet yeterli beslendiğimizin göstergesidir,belki en iyi arabaları alıp, en iyi yerlerde tatil yapamıyor, en iyi telefonları alamıyor olsakta bunada şükür demeliyiz, bizden daha kötüleride var.
  ... falchatha