1. 1.
  evet arkadaşlar hemen bana dinsiz deyip basmayın eksileri. yazım biraz uzun olacak ama okuyun lütfen. gerçekten bu konuyu çok samimi ve ciddiyetle yazıyorum. allah kullarına öbür dünyada adaletli davranır allah’ın adalet terazisi çok hassastır denildi hep. dünyada sadece afrika’daki aç çocuklar örnek gösterilir genelde neden zengin çocukları istediklerini yapar da afrika’daki çocuklar aç diye sitemler edilir. ben sadece afrika’daki çocukları örnek göstermek istemiyorum. şu an kendimden örnek vermek istiyorum mesela ben çok dindar olan bir insandan belki de çok çok daha allah’ın hoşuna gidecek davranışlar sergiliyorumdur. ama nedendir bilinmez ben her konuda istediklerime kavuşamadım. çok emek sarfettim ama istediğim hiçbirşey olmadı. birini çok sevdim onun için çok çabaladım çok emek harcadım ama o birgün sessiz sedasız onun için hiçbir çaba göstermeyen birine gitti. bu benim için çok küçük bir örnek fazlasını yazmam çok zaman alır. benim kafamdaki en büyük adaletsizlikse şu; mesela dünyada iki tane inançlı insan var diyelim birisi çok zengin diğeri ise çok fakir. zengin olan istediği herşeyi elde ederek yaşıyor, fakir olan ise sefalet içinde yaşıyor ama ikisi de dinine tam olarak bağlı. birgün oluyor ikisi de ölüyor. şimdi adaletsizlik burda başlıyor. madem ikisi de cennete gidecekti neden birisi zenginlik içinde diğeri ise yoksulluk içinde öldü?
  2 -1 ... karizmatikyazar
 2. 2.
  fakirler cennete diğerlerinden önce girecek. herkes malı zamanı nerede kullandığından hesaba çekilecek. bu dünya kafirlerin cenneti müminlerin cehennemidir.
  ... sadis filozof
 3. 3.
  Çünkü herkes aynı şeyle sınanmıyor. Para, sağlık, eş, aile vb. herkesin derdi olan konu farklılık gösterir yani. Verdiğiniz örnekte zengin olan kişinin güllük gülistanlık bi hayat yaşadığını varsaymışsınız ki derdi olmayan insan yoktur bence. Bi de inançla iyi hayat yaşamak ve adalet arasında bi bağlantı kurmuşsunuz ama o zaman tüm inananların çok mükemmel bi hayatı olması gerekmez miydi?Bence yaşanılan şeylerin bazılarının belki de çoğu şeyin karşılığı ahirete kalıyo. Onun takdirini de biz yapamıyoruz tabi.
  19 ... sonbaharhavasi