1. 1.
  sen hiç sınavda olduğunu bilmeden, sınav olmak ister miydin?
  -1 ... vicdanliateist
 2. 2.
  ulan başımıza Hristiyan ateist olmayınız.
  ölüp gideceksiniz bari sizler mi akıllanınız.
  -1 ... ruzhan
 3. 3.
  "allah varsa afrika'daki çocuklar neden açlar", "allah varsa neden savaşlarda masumlar ölüyor" gibi, ateizmin özellikle yaşça küçük bireylerinde sık sorulan sorulardır."

  - ateistlerden daha çok inananların sorduğuna inandığım sorulardır. ateistler için böyle kavram zaten yok.

  "afrikalı çocukların aç olmaları da bir sınav, onlara bir kuru ekmeği çok görenlerin bu bencilliği de ayrıca bir sınavdır. çektiğiniz ızdırabın ya da ettiğiniz zulmün bir yansıması olacak çünkü. "

  -afrikalı aç bir ailenin yeni doğan aç bebeği kimin sınavı olabilir ki? Mühendislik okuyan bir üniversite öğrencisini fars dili ve edebiyatından sınav yapıp geçmesini beklemek gibi.

  "dünyada olan bitenler bizim sorunumuz. o'nun değil. "

  -günah-sevap kavramı? yaratıcı korkusuyla suç işlemeyi önlemeye çalışmak ahlakın en büyük düşmanı olabilir. halkın büyük çoğunluğunun ateist-deist olduğu yeni zelanda da suç oranının %0 a yakın olması bunu kanıtlar cinste.

  "sadece insanlar arasında geçen konuları bırakın, yeşil, mavi, zaten cennetten bir parça gibi olan bu dünyayı bize emanet ettiği için, kesilen ağaçların, soyları tükenen hayvanların da yaşadığı zulümlerin hesapları sorulacaktır."

  -son 2 kelimeye kadar katılmamak elde değil, son iki kelime için bunu hesap sorulan birisi mi anlattı?
  gidip de gelen var mı?

  "velhasılı allah'a inanmamak için sebep aramayın. islam usüllerine aykırı yaşamak istiyorsanız, namaz ve orucu benimseyemediyseniz anlaşılır belk, ama varlık ve yokluk sorgulayıp küfre düşmeyin. en azından bir katre savunmanız olur."

  -allaha inanmak için sebep arıyorsunuz. dininizin kabul ettiği ve yaratıcı tarafından oluştuğuna inandığınız 2 din daha var iken neden diğer din mensuplarını yok sayarak konuşursunuz ki? Vve bunun anlaşılır olabilmesi de garip.
  allah ilk 2 dinde hata mı yapmıştır? şu an şu dakika amerika da doğan çocuk neden islamı seçmek zorunda olsun? varlık yokluk sorgulayanlar inananlardır.
  iyi bir insan olup toplum yararına işler yapmak var iken, sadece namaz ve oruç tutmak? bir nevi rüşvet değil midir?

  sabah sabah canım sıkılmış.
  bir takım sorulardır.
  1 ... yastiklagezen
 4. 4.
  doğru yolda olduğunuzun göstergesi olan sorulardır. bir süre sonra allah yokmuş sonucuna ulaşır tüm hurafe ve saçmalıklardan kurtulur gerçek yaratıcıya bir adım daha yaklaşırsınız.
  ... rootz