bugün

islam öğretilerini baz alan benim gibi inançlı bir kişinin sorduğu sorudur. bir çok ayette bir çok farklı örneklerde anlatıldığına uygun şekilde, insanlara kötülük yaptığı malum eylemlerine karşılık olarak çoktan ölmüş olması gereken erdoğan'ın bir türlü ölmemesi, ölmeyi bırakın sürekli olarak daha da güçlenmesidir. insanda ister istemez yaratıcı iradeyi sorgulama dürtüsü uyandırıyor.
Ayetleri nerenle okuduğun da önemli tabi.

(bkz: ali imran 178): Küfredenler, kendilerine mühlet ve fırsat vermemizi, kendileri için hayırlı sanmasınlar. Onlara mühlet ve fırsat verişimiz, suçlarını arttırmaları içindir ve onlaradır hor, hakir edici azap.
sebebi şudur :

Ben azimüşşan olan Allah, hükümdarlar hükümdarıyım. Hükümdarların kalbleri ve alınları benim elimdedir. Kullar bana itaat ederlerse ben de onları onlara rahmet kılarım ve eğer kullar bana isyan ederlerse, ben de onları onlara ceza kılarım; şu halde hükümdarlara sövmekle meşgul olmayın ve fakat bana tevbe ve müracaat eyleyin ki, onları size doğru meylettireyim." Bu hadisin içeriği ile "siz nasıl olursanız, başınıza öyleleri yönetici olur." hadisinin içeriği aynıdır.
güncel Önemli Başlıklar