bugün

bence çarpmış farkında değilsin diyerek cevaplanabilecek önermedir.
ahmaklıktır.
not: ateistim.
(bkz: ve bir daha kendisinden haber alınamadı)
allahın çarpmasına gerek yoktur öleceğizdir.
(bkz: kendini kanıtlayan meydan okuma cümleleri)
aklını kendine rakip olarak görüp, kendiyle çatışmaktan başka bir şey değildir. hede dir hödö dür.
görsel

dedi ve oldu. bu iddada bulunan arkadaşın son hali.
cenab-ı allah her isteyeni çarpsaydı veya her istediginin cezasını bu dünyada verecek olsaydı yeryüzünde peygamberler ve evliyalar haricinde kimse yaşamazdı.
"arabalar insanlara çarpar ve insanlar ölür diyorlar. bana hiç araba çarpmadı öyleyse araba diye bir şey yoktur." demek kadar mantıklı olan cümle.
allah bu tarafta çarparsa yatıp kalkıp şükretmesi gereken insandır. zira cehennem ateşinin gazabının tasvir edildiği ayet ve hadisleri düşününce, acıyor insan bu söylemi yapan insana. * *
Kula bela gelmez Hak yazmadıkça
Hak bela vermez kul azmadıkça...

Hak Kulundan intikamı Kulu eliyle alır
ilmi Hak’kı bilmeyenler,onu Kul yaptı sanır.

Cümle Eşya Halık’ındır ...Kul eliyle işlenir
Emri Bari olmadıkça sanma bir çöp deprenir.
gereksiz bir tartışma ortamı yaratmak için kurulan cümle. öldükten sonra bulacağım seni bakalım aynı şeyi düşünüyor olacak mısın ?
o yalanlayan insan ecelinin gerçekten burnunun dibine gelmiş olabileceğini de mi hiç düşünmez.

ölümün sadece başkaları için var olduğunu sanan insan...
ateist olmaya korkan (!) ama dikkat çekmeye çalışan kişi söylemiştir.
güneş üf demekle sonmez. gündüz aydınlığında gözlerini kapayan sadece kendine gece yapar.

edit: çarpma halk soylemidir. kuran'da gecen terimi için musibet kullanılır. isabet eden sey'e denir.
(bkz: varlığı bir dert yokluğu yara)
ölünce çarpılacak insandır herşeyin bir zamanı vardır yüce yaratıcı biz insanlara belli bir zaman tanımıştır hepimizin süresi vardır soluğumuz sayılıdır ve heran eksilmektedir bitince görürsün çarpılmayı pis ateyiz.
bruce almighty'de geçer.. tam o anda gerçekten allah çarpar herifi.. iyidir o sahne.
çarpmasını geçtim, o kadar çalıştım emeğimin karşılığını versin de şu sınavları geçeyim yahu. ne olur ya.
şüpheci ateist önermesidir.

böyle zihniyeti belirsiz kişiler olduğunu gördükçe sözlüğü bırakasım geliyor.

(bkz: çok yazık)

edit: başlık sıçıp kaçmıştır.
Sözlüğün günden güne daha da yozlaştığını gösteren söylemdir.
peygamberimiz zamanı cahiliye devrindeki bu klaşe laflardan bir arpa boyu yol alamamış cahil söylemi. lan daha orjinal detaylarla gelin artık yater be. çarpsa yaradılışın inancın ne anlamı kalır.bitmiceksiniz amk.
yarak varsa götüme girsin gibi saçma sapan bir önermedir.amk 25 yıldır deistim böyle zırva görmedim lan.
sen önce aramaya inan, sonra biz sırayla çarparız koç.

(bkz: eğer allah gerçekten varsa gelip beni çarpsın)
çok garip bir istek.