1. 1.
  çünkü allah sevdiği kullarına çeşitli eziyetler yapar. bakalım ne kadar beni seviyorlar diye.

  buna inanan var biliyor musun?
  7 -3 ... lipsos
 2. 2.
  puhahaha, islamcıların olayı çok basite alması. sen bir kere allah a inanıyorsan teist bir tanrıya inanıyorsun ve bu tanrı kuranda da geçtiği gibi bazı hakları helak bile etmiş. yani dünyaya karışmış. eğer karışmıyorsa dua neden ediyorsun? sonuçta insan dünyaya etki eden onu değiştiren bir tanrıya dua eder. ( deistlerin dua etmesi bu yüzden mantıksız ama neyse ona şimdi değinmeyeceğim)
  hal böyle olunca insan düşünüyor tabi. mesela lut kavminin seks hayatını kafaya takan tanrının sinirlenip dünyaya müdahale etmesi sınav değil miydi? sonuçta madem öteki dünya var bu tanrı neden dünyaya müdahale edip doğal dengeyi bozuyor? yoksa kendi ahiretine güvenmiyor mu bu tanrı?
  ikincisi ise gidip tanrıyı çocukların açıklatan ölmesi neden bu kadar ilgilendirmiyor? sınavsa üstte yazdığım gibi hiçbir şeye müdahale etmemesi lazım. eğer insanların seks hayatına müdahale edip sinirleniyorsa onu çocukların ölmesinde sinirlendirmeyen bir şeyler de olmalı. ya da bunu umursamıyor olamalı.
  ayrıca daha akli olgunluğu bile olmayan bebek yaşta insanları neyle sınav ediyor? bu çocuklar ölse neyi kazanacak yaşasa neyi kazanacak?
  bunlar önemli şeyler.
  ve olay yaaa afrikadaki insanlar neden aç mevzusu değil, kötülük problemi her daim ciddi bir tartışma olmuştur ve eskimemiştir. dünyada bunca pislik varken de asla eskiyecek gibi görünmüyor.
  3 -4 ... crux ansata
 3. 2.
  Allah yoksa sen nasıl nefes alabiliyorsun.
  -7 ... kalahari 1
 4. 3.
  lisede kız tavlamak için ateist olan, kendini marjinal hisseden ateistoşların bir numaralı sorusu adsndnsajdndsadsa bunu ciddi ciddi soran sığırlar var amk asdbdsadasaudsad.
  ... turkce karakter anana girsin
 5. 4.
  Allah onları o şekilde kaderleri ile belirlemiş ve onları o şekilde bir açlık ve susuzluk imtihanına sokmuştur.

  onlar açlık ve susuzlukla, bizler ise nefis, zina, iftira, yalan dolan gibi şeylerle sınanıyoruz.

  hepimiz bu dünyada sabrımıza ve nefsimize göre mükafatlandırılacağız.

  bi nevi denge kuruluyor. allah her şeyi bilen ve duyandır. onun kusursuz ilminin neler düşünebileceğini hiçbirimiz kestiremeyiz, o yarattı, o daha iyi bilir tabi ki.
  ... ortadireksaban
 6. 4.
  Afrikali cocuklara sorulmasi gereken soru, bir ateist ici pek zekice sorulmamis bir soru, Allah'in varligini kanitlamananin binbir yolu var, Allah var diye hic yoksulluk hastalik sakatlik olum olmayacak diye taahutte de mi bulunmus, sacma salak sorular, amacsiz ve katkisi olmayan zirvalama.
  -3 ... pipisiyle oynayan ergen
 7. 5.
  ya Allah kaşıkla ağzına corn flakes mi verecek arkadaşım biraz vicdanlı olun. hayvanların nüfusları, yeryüzü kaynakları gibi şeyler Allah'ın varlığının ve dünyayı insanlara yetecek şekilde tasarlığının ispatıdır. Allah var ki onlar yaşıyorlar yoksa bu sistem de yaşamaları bile bir mucize.
  ... do re mi fa ha ha ha
 8. 6.
  türkiyedeki çocuklar neden bukadar mal sorusuyla aynıdır.
  ... torunusamil
 9. 7.
  0:00 1:53
  1 ... paganviodio
 10. 8.
  Allah herkese vermiş kullanabilen var kullanamayan var 15.yy önce afrika çok iyi bir ekonomiye sahipti.
  1 ... mervepa