1. 1.
  inançsız birinin anlayamayacağı durum

  çünkü inanç kavramı içinde bunu anlayabilirsin.

  bu boş yeltenmeleri yapacağına atalarının maymunlarla bir ilişkisi var mı onu kanıtlamaya çalış.
  47 -46 ... menntre
 2. 2.
  aileden gelen inanca sahip olmalarından kaynaklanır.

  tek örnek vereceğim, ilk maddenin oluşmasının ve big bang'in ateistlerce savunması, kendiliğinden ve mucizevi bir şekilde olmasıdır. onlara göre bu mucizedir ve bilimden dem vurmalarına rağmen böyle bir söylem içerisine girmişlerdir. bir anlamda big bang'in ispatlanması materyalistlerin evren sonsuzdan beri var anlayışının kafasına vermiştir. nedensellik ilkesine ve bilime bakarsak, her olayın arkasında bir güç vardır ki biz bu ilk sebep olan güce tanrı diyoruz. evrim ise tanrının yaratma şekli.
  9 -6 ... asosyal hic
 3. 3.
  kanıta gerek yok. insan başlı başına mucizedir. "kendine bakman" yeterli denilesi cümledir.
  not:din ve dinsizlik konusunda dırdır edenlerin alayına carpasım var.
  32 -13 ... byebaykus
 4. 4.
  olmayan şeydir. Delil yok diyenler tahminimce hayatlarında ilkokula bile gitmeyen insanlar olsa gerek, çünkü insan okula gitse, biraz coğrafya okusa dünyanın güneşe olan uzaklığı yakınlığını görse, oradaki hesaplamayı düşünse zaten yeter, gerçi her ne kadar delil yok diyerek kullanmadığını göstermiş olsa da o beynini bir kez göz önüne alıp düşünse, binlerce damarın birbirine nasıl geçtiğini görse zaten böyle saçmalamaz.
  14 -15 ... lehtar
 5. 4.
  birbirine en yakın olandan en uzak olana kadar, bütün yaratıklar birbirlerinin yardımına koşuyor. aralarında hiç münasebet bulunmayan iki ayrı varlık cinsi, böyle bir yardımlaşmada âdetâ aynı bütünün parçaları haline gelip birbirini tamamlıyor. düşünmeli ki, bakteriler, solucanlar ve toprak elbirliği içinde ve aynı gâye etrafında toplanıp bitkilerin imdadına koşuyor ve bu imdada koşuş tekrar edip duruyor. akıl ve şuurdan mahrum bu varlıkların, aklı hayret ve şuuru hayranlık içinde bırakan bu faaliyetleri, perde arkasında varlığı zorunlu’’ bir zâtın hikmet dolu faaliyetini gözler önüne sermektedir. yani bütün kainat, bu yardımlaşma diliyle ALLAH demektedir.
  7 -1 ... ufktt
 6. 5.
  dine göre değişen durumdur.
  bir pagan ya da hindu size tanrısını gösterebilir ama bir yahudi ya da müslüman gösteremez.
  ayrıca (bkz: russell in çaydanlığı)
  6 -1 ... zexuss
 7. 6.
  kanıtları yoktur ama kalplerinde dupduru imanları vardır.
  14 -6 ... limpid
 8. 7.
  (bkz: evren)
  3 -1 ... metallican
 9. 8.
  (bkz: allah yoktur diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi)
  24 -2 ... bsgaq
 10. 9.
  bakmak ile görmek arasındaki farkı anlayamayanlar kanıt yoksunu olarak kalırlar. kuran' ın türlü mucizelerini görmezlikten gelmek, kırtasiyelerdeki kuran' lara sadece bakıp geçmenin sonucudur. ha birde okudum diyen ateistler var değil mi, onlara tavsiyem; kuran' ın rus mealini değil türkçe mealini okuyunuz.
  9 -5 ... piyona mat olmak