1. 1.
  ikisini de söylemekte özgürsünüz, yanlışı bilmek sizin sorununuz ama bunun karşısında müslümanların size herhangi kötübirşey demeye veyahut yapmaya hakları yoktur. düzgünce uyarılabilir gerisi o kişinin vicdanına kalmış.
  2 ... buyur abisi
 2. 2.
  düzgünce de uyarmamalı. ben bi müslüman allah var dediğinde onu uyarmalı mıyım
  3 -1 ... delilli deli
 3. 3.
  sorun olmasının nedeni müslümanların tahamülsüzlüğüdür. allah yok demek neden suç oluyormuş ki?
  sonuçta sen de var diyorsun bana neden hakaret ediyorsun o zaman?
  sen nasıl muhammed in peygamber olduğuna inanıyorsan ben de sahtekar olduğuna inanıyorum. bu suç mu?
  sen de isa tanrıdır diyenlerin sahtekar olduğunu, bunu çarpıttığını düşünmüyor musun?
  ya da hinduları, budistleri sahtekar olarak görmüyor musun?
  yahudileri peki? onlar senin kitabını boş peygamberini yalancı görüyorlar sen de onların kitabını bozuldu artık hükmü yok görmüyor musun?
  onlara kendi kitabını bozdu diye iftira atmış olmuyor musun?
  iftira atmadığını düşünüyorsan o zaman neden ona saygı duymak için evet yahudilik değişmedi demiyorsun?
  demek ki buna inanmıyorsun ve inanmamak sana bir şeyler söyleme hakkı veriyor. ben de senin kitabına, peyygamberine, allah ına inanmıyorum. o halde senle aynı düşünmemem gayet doğal oluyor. ben muhammed i sahktekar görmeseydim zaten müslüman olurdum o halde hem müslüman olmayıp hem nasıl muhammed in sahtekar olmadığını düşünebilirim ki?

  yani bu bir hakaret değil, çıkan sonuç ve bunu siz herkese yapıyorsunuz ama biri size yapınca bana saygı duy diyorsunuz. bunun saygı duymamakla bir ilgisi yok zaten.
  3 -3 ... crux ansata
 4. 4.
  Sizin sorguladığınız yaratan din ve bu husustaki inanca dair mevzular değil aslında. Sizin kabullenemediğiniz veya hazmedemediğiniz dinin tüm unsurları içeriği, inançsızlığınız karşısındaki rabbi teala hz tutumu.

  Sizin hazmedemediğiniz bu. Napalım? Biz müslümanlar napalım? Kafirler rahatsız oldu diye allahın dinini değiştirmeye kalkan münafıklar gibi bizden dini değiştirmemizi mi bekliyorsunuz? Çok beklersiniz çok. Bakın Size bir şey söyliyeyim mi? istediğinizi yapın. Allahın size vadettiği akıbetten yakanızı asla kurtaramazsınız. Küfür hakkı ve hakikati asla örtemez. Yol yakınken vazgeçin. iman edin allaha teslim olun. Kimse yüce allahı mağlub edemez. Ancak salaklar allah ile savaşır. Allah mutlak aziz ve gaaliptir. Hükmünü mutlak icra eder. Kin küfür ve nefretiniz ne kadar çok olursa azabınız da o kadar şedid olacak. Allah dilemedikçe Kimseye hiçbir zararınız olamaz. Ahmaklık edenler, ancak kendi kendilerine zarar verenlerdir.
  4 -2 ... gazeloglu
 5. 5.
  boş bir soru.

  hatta başlık altında konuşulanları da tanımlayım ; (bkz: bunlar hep boş muhabbet)

  güzel güzel yaşayın işte birlikte. illa bi tartışma illa bi kavga. yeter amk.
  1 ... kartalatt
 6. 6.
  Sorun tam olarak bu entry i açan yada bu görüşü destekleyenlerin "bak benim tezektende olsa bir fikrim var" söylemini her platformda yaymaya çalışmasıdır.

  +inanmıyormuş muş haspam...
  -ee ne yapalım şimdi madalya mı istiyorsun?

  +ay müslümanlar çok hoşgörüsüzmüşmüş.
  -Her platformda insanların sinir uclarına dokunursan, tepkisi sana dokunduğunda da ağlamayacaksın. Kimse senin deneme tahtan değil.

  +Peygambere inanmıyomuşmuşsun , sahtekarmışmış...
  -Sende angutsun ne yapacağız , bağnaz yahudi ağzıyla biyere varamazsın.

  +kimseye hakaret etmiyormuş haspam müslümanlığa karşıymış. ne varmış mış...
  -Kulaktan dolma bilgilerle bir inancı tanımadan eleştirmeye kalkıyorsun , ağzına ne gelirse sayıyorsun , inananların varoluş sebebi olan bir oluşuma insanların yüzüne baka baka fütursuzca birşeyler söylüyorsun. Dur orada. Senin buna hakkın yok. Tezek tenekesi kafan senin olsun.

  Cidden sıktı bu salak tartışma entryleri.
  Dönüp dolaşıp ya aynı entryleri giriliyor yada ekşiden araklanıyor.
  Azıcık fikir sahibi ol ergenim.
  1 -2 ... willforsaken
 7. 7.
  ifade özgürlüğüdür fakat faydasız ve sırf tahrik amaçlı ise lüzumsuz olmaktan öteye geçemeyecek ifade ve abesle iştigâl olmak deyimi ile örtüşen bir fiil.
  ... zamansizzemherii
 8. 8.
  Bom boş soru.

  inanan inanmayana söverse, inanan olduğunu iddia eden yobaza,

  inanmayan inanana söverse, inanmadığını iddia eden inançsıza söverim.

  Bende böyle bir i.neyim işte.

  Açık ve net evet.
  1 ... chessplayer
 9. 9.
  Ikisi de ifade ozgurlugudur.
  2 ... 81tw15e
 10. 10.
  sözlükte malumunuz sürüsüyle ateist var. açıkça görülüyor ki, bu kişilerin çok çok azı samimi ve donanımlı insanlar. çoğunluk genelde troll düzeyinde; hatta hakarete bulayarak islam karşıtı başlıklar açıyor, ağzına geleni söylüyor. baya baya kin kusup saldırıyorlar. iki yüzlülük yapmanın gereği yok. sol frameyi hafızanızda bir yoklayın. her gün oluyor bunlar.

  bunlara karşı, şahsım ve diğer müslüman yazarlar -istisnalar olabilir- eleştirilmeye çalışılan, saldırı malzemesi olarak kullanılan konunun aslını gayet düzeyli olarak ortaya koymaya çalışıyoruz. ben sözlükte saldırıları yüzünden tehdit edilen bir ateist olduğuna inanmıyorum. sizin ifade özgürlüğünüze her gün sol frame şahit.

  fakat sözlük harici sosyal yaşamda haklılık payınız var malesef. fakat yine de "sadece kuran" diyen müslümanlardan daha çoktur sizin ifade özgürlüğünüz
  3 -2 ... lunarliftoff