bugün

ki$inin mutlu olduğu $ekilde ya$ama arzusunu dile getirmesidir. belki evlilik ona göre değil, birlikteli kuramıyor? belki evlilik ona sınır çiziliyor, özgürlüğünü kısıtlıyor hissini ya$atacak? çocuk getirmek istemiyor iğrenç kabul ettiği dünyaya. nedenleri var yani?
çelişkiler üstüne kurulu bir yaşam biçimi.
(bkz: deizm)
beynim var ama kim kullanacak simdi boyle daha iyi deme potansiyeli yuksektir.
(bkz: allah yok ama namaz kılıyorum) un bir farklı versiyonu.
allah var diyerek cennetten yeri garanti altına almak isteyen reserved zihniyetçisi ama açıksözlü olup hiç bi ibadeti yapmadığını söyleyen insan ifadesi.
(bkz: allah mı ne allah ı allah ne arar la ateistte)
yani diyor ki allah var ama şimdi kim ibadet edicek en iyisi ateist takılalım da bi karizmamız olsun.
kıçım kaşınıyor demenin bir başka şekli.
(bkz: $)
herhangi bir ibadet yapması durumunda kabullenilebilecek durumdur fakat ateist olamaz bu birey.
(bkz: usc var ama islami yaşam tarzını benimsiyorum) bize ne kardeşim herkesin tuttuğu kendine şeklinde tepki verilebilecek cümle.
Ahiret var ama ben cehennemi benimsiyoum.
(bkz: yeni deist olmuş ergen).
(bkz: hayırlısı be gülüm)*
ateist yaşam tarzı diye bir yaşam olamaz. ateizm çünkü bir doğma veya dayatma barındırmaz. kişinin bilinç olarak yetkinliği ve özgürlüğü hedef alınır ve kişinin yaşam algısı veya yaşayış biçimi kendi kararıdır.

dinler ise insanı baskılar, sürekli onlara aptal olduğunu söyler, onları belli bir kalıba sokup sürüngenleştirir ve bir takım kişilerin menfaatine sunar. dindarlar ise bunu bile farkında olmadan değer diye peşine takıldığı safsatalarla bir yerde kendini tatmin ederek rahatlar.
Deisttir o ateist olsa yerinde duramazsın .
özgüvenim yok ama rock star olmak istiyorum.
Allahın sana, bize hepimize yetecek cenneti var ama benimsediğin hayat tarzı devam ederken yerin yok.
Aynen çok da takmamak lazım.
din baskısı yüzünden yapılan mantıklı bir eylem.
türk müslümanlığıdır.