1. 1.
    necip fazılı sevsemde bu sözle saçmalamıştır.tanrı zaten allahın türkçe karşılığı olan kelimedir.ha isteyen allah diye seslenir yaratıcıya isteyen tanrı ne fark eder.
    13 -9 ... sonsarkiyicalkemanci
  2. 2.
    Tanrı yaratıcı demektir. Necip Fazıl tek yaratıcının allah olduğuna inanıyorsa böyle bir cümle kurmazdı, dedirtir bu sözü.
    9 -2 ... kiss me i m irish
  3. 3.
    facebook'un zararlı getirilerinden biridir. hangi kaynakta, hangi kitapta yazıyordur, merak edilen sözde verilmiş cevap. maalesef sanal alem bunun gibi yüzlerce "üstada birgün sormuşlar" diye başlayan götten uydurma cümlelerle dolu.

--spoiler--
    üstada birgün sormuşlar, o da demiş;
    -götünüzden uydurup uydurup yazıyorsunuz üzerime kalıyor lan çakallar.
    --spoiler--
    *
    10 -2 ... insan okuz olmasin
  4. 4.
    99 isminden biri olmasına gerek yok. illa ki arapça allah mı dememiz lazım? sonuçta içimizde iman varsa ve tanrı diyorsak ne farkı var? yüce yaratıcı arap mı? saçma sapan şeyler söylemenin anlamı yok. ingilizler god der türkler tanrı yada allah der. senin bunu sorgulamaya hakkın yoktur.
    6 -2 ... s for sabri
  5. 5.
    necip fazıl efsanelerinden biri olsa gerek... bunların yüzde 99'u necip fazıl'a ait değildir. bunu da zannetmiyorum.
    2 -2 ... tahin ile pekmez
  6. 6.
    başına türban takınca müslüman olduğunu sanan ama hiç bir zaman türk olamayan şahısların uydurmasıdır.üstad öyle bir şey dememiştir.dediyse de katılmayız geçeriz.
    not:müslüman türküm.
    2 -3 ... sonsarkiyicalkemanci
  7. 7.
    necip fazıl bu sözüyle hem saçmalamış hem de bela okuma savurganlığı ile inançlı bir insanın göstermesi gereken mutedil tavrı sergileyememiş..tutucu olmamama rağmen,kelimeleri arapça türkçe kökenli olup olmasına göre değil ,işitselliğine bakarak telaffuz eden, tercih eden biri olmama rağmen TANRI sözcüğünü ben de benimseyemiyorum..ençok RABBiM demekten manevi haz alıyorum..
    -1 ... brezilian dolly
  8. 8.
    ahmede mehmet demek ne kadar anlamliysa allaha tanri demek o kadar mantiklidir.
    kendi kitabinda adini allah diye zaten belirtmis daha ne diye tanri diye tutturuyorsun hem turkcede ozel adlar cevrilmez.
    2 -5 ... turok
  9. 9.
    Allah demek tercihimiz olabilir ama orada tanrı diyen, başka birinden mi bahsediyor ki belasını vesin Allah diyende tanrı diyende aynı inancı aynı şeyi düşünerek söylüyor o kelimeyi artı Allah da dinimizde bedduadan yana mı ki belasını versin tövbe yarabbi ya...
    -1 ... erban
  10. 10.
    Esma-ül Hüsna Cenab-ı Hakk'ın güzel isimleri olduğu gibi aynı zamanda sıfatlarıdır. Bu isimler yerine her ne surette olursa olsun, her ne amaçla söylenirse söylensin, iyi niyetlerle bile ifade edilirse edilsin; Ayet meali ve güzel isimleri ve sıfatları çerçevesinde O'nun yerini tutamaz, günümüzde çok kullanılan tanrı gibi..

--spoiler--
    araf suresi 180. ayet:
    en güzel isimler (el-esmâü'l-hüsnâ) allah'ındır. o halde o'na o güzel isimlerle dua edin. onun isen güzel isimler (el-esmâü'l-hüsnâ) allah'ındır o halde o'na o güzel isimlerle dua edin onun isimleri hakkında eğri yola gidenleri bırakın. onlar yapmakta olduklarının cezasına çarptırılacaklardır.
    --spoiler--

adet yerini bulsun tanımı: necip fazıl kısakürek'e ait olduğu söylenilen ( doğru veya yanlış bilmiyorum) sözdür.
    1 -4 ... deepsilenceofwhat