1. 1.
    ALLAH'TAN BAŞKASıNA DUA ETMEK ŞiRKTiR.

Medet Ya Resulullah,
    Yetiş Ya Gavs,
    Şefaat Ey Falan,
    Himmet ya Şeyh,
    Kurtar bizi atam vs.

Sözleri KESiNLiKLE ŞiRKTiR.

>>Şirk: Eş koşma.<<

Dua ibadettir.

En'âm, 56. Ayet: De ki: "Şüphesiz ki bana, Allah'tan başka yalvardıklarınıza ibadet etmem yasaklandı"...

En'âm, 71. Ayet: De ki: "Biz Allah'ı bırakıp da bize fayda veya zarar vermeyen şeylere mi yalvaralım, dua edelim?...

A'râf, 194. Ayet: Allah'ı bırakıp dua ettiklerinizin, tapındıklarınızın hepsi sizin gibi (yaratılmış) kullardır...

Ra'd, 14. Ayet: Gerçek dua ancak allah'adır.. O'ndan başka yalvardıkları ise onların isteklerine ancak, ağzına ulaşmayacağı hâlde, ulaşsın diye avuçlarını suya uzatan kimsenin isteğine suyun cevap verdiği kadar cevap verirler. Kâfirlerin duası daima boşa çıkar.

Cin, 18. Ayet: Mescitler kuşkusuz Allah'ındır. O halde Allah ile birlikte kimseye yalvarmayın.
    3 -2 ... imperium turcicum
  2. 2.
    Asıl şirk kalbine allahtan gayrısını sokmaktır.

Beyazidi Bestami Hz.leri ne demiş;

30 yıldır halkın içinde hak ile beraberdim. insanlarsa beni halkla beraber sandı.

Siz tasavvufu zaten anlayamazsınız.

yunus emre ne demiş;

cennet cennet dedikleri, bir kaç köşkle bir kaç huri
    isteyene ver onları, bana seni gerek seni.

siz varın cenneti isteyin. nefsinizin kabul etmediğine şirk deyin.

allahın evliyası demiş; ameli karşılığı cenneti isteyen tüccardır.

Ayrıca aLLAHTAN BAŞKASINA iBADET ETMEK ŞiRKTiR. ama yardım istemek şirk değildir.
    sen doktor yetiş yardım et diyince şirke düşüyormusun ?
    ayrıca ''benim şefaatim ümmetimin büyük günahlarınadır'' diyen Resulullah s.a.v'in hadisini kabul etmeyen kurandaki ayeti inkar eder.
    Ayeti inkar edende şüphesiz kafir olur.

"Peygamber size ne verdiyse onu alın, size ne yasakladıysa ondan da sakının." Haşr Suresi 7. Ayet
    '' O, hevâdan (arzularına göre) konuşmaz. '' Necm suresi 3. ayet
    1 -3 ... ya baki entel baki
  3. 3.
    Genelde araplar tapınıp eder. Birde arap severler eder.
    -1 ... bay efendi
  4. 4.
    hiçbir farkı olmayan eylem. dua boş bir eylemdir.
    -1 ... kivilive