1. 1.
    Bu gibi söylemlerin tamamen aslı yoktur. Söylenmesinin tek amacı arap bozması sözde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı insan müsveddelerinin Türklüğü ve Türkçülüğü karalamak istemesidir.
    Tıpkı günümüz iktidarının yaptığı Türklük ve Türkçülük düşmanlığı ve arap hayranlığı gibidir.
    1 -1 ... hayaletizm1
  2. 2.
    "Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler. Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar. Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. işte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir." (maide/54)

burada "kim dininden dönerse..."den kastın emeviler ve diğer yoldan çıkmaya meyilli arap kabileleri olduğu, ayetin devamında onların yerine getirileceği söylenen ve övülen toplumun da başta osmanlı devleti olmak üzere islam sancaktarlığı yapmış ecdadımız olduğu, hâliyle allah'ın türkler hakkında bir ayet dahi tahsis ettiği, ulemadan birçok âlimin üzerine ittifak ettiği bir husustur.
    3 ... kaplumbaga mottosu
  3. 3.
    kim söylemiş bu lafı? ben buna benzer bir lafı ne duydum ne de bir yerde denk gelip okudum.

oğlum götünüzden bir şeyler uydurup sanki gerçekmiş gibi varsayımlarda bulunmayın. insanların inançlarıyla ilgili kavramları demagoji yapmak için kullanmayın.
    1 ... cok cahilsin keske silik yesen
  4. 4.
    istanbul elbette feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur. (hadis)
    ... kazangap