bugün

"Allah sevdiği kuluna dert verir"

Allah şimdi pakistan'ı öyle seviyor ki ülkenin 1/5 sular altında, çocuklar ve insanların yarısı hastalıktan ölüyor, diğer sağ kalanlar da hastalıktan ölüyor.

filistin'i saymıyorum bile.

Avrupalı veya amerikalı çocuklar ise şu anda evlerinde mışıl mışıl uyuyorlar.

evet allah müslümanları öyle seviyor ki böylesine dertler veriyor.*
(bkz: vereceksen huzur ver)
"Allah sevdiği kulunu dünyadayken pişirir cennete hazırlar".

videoyu dehşetle izledim keşke O'nun sevdiği bir kul olabilsek.

https://www.facebook.com/...4639550766055&fref=nf
desene beni çok seviyor.
Yeter aq dedirtip biz kücük Emrahmiyız.
Lan Hem Tanrı Bu kadar Sizofren Ruh hastasımı Erliye sütluye karismayan kendi halindeki adama sürekli bela keder huzun veriyo.
O zaman dans, renk.

Çokta umrumdaydı, bi ara hesabını keseriz.
favori listesindeyim herhalde yıldızladi mi beni kısayol mu yaptı naptin ana ekrana koydu her halde.
Ama sırf bu yüzden de dert beni bulsun diye dua edilmez.
bize de bu hırsız akabeyi vermiş olabilir.
Bir açıdan bakarsak doğru bir sözdür. Fakat şunu da unutmamak lazım: Dertler; kişinin küçük günahlarına kefaret olarak gelir. Bu küçük mahkemenin sonucudur. Eğer kişinin büyük günahları var ve affedilmesi için birşey yapmıyorsa o kişi büyük mahkemede yargılanır. Yani ahirette.
Zalim izzetinde, mazlum zilletinde kalıp buradan göçüp gidiyorlar. Demek bir mahkeme-i kübraya bırakılıyor.(Bediüzzaman)
Musibetten eksik olmayan başım için düşündüğüm durum. Allah sevdiği kuluna neden acı çektirir kepaze bir hayat yaşatır ki? Sevmediğindendir belkide.
öyle ölmem be allahım bazuka at bazuka.

Dedirtir.
tamam bak şimdi anladım

ben de ne suç işledik de bu akabeli güruhu

bize musallat oldu diyordum.
arabesk yaşam biçiminin islami formda ki tezahürüdür.
Allah sevdiği kuluna niye dert verir bilir misin? çünkü zenginler fakire allahtan başka bir şey bırakmadı. daha çok sabır göster ve zulme isyan etme ki zulüm meşrulaşsın, zalimler de sömürüye ve zulme devam etsin.
allah rizasi icin yahudilere cihad edin muminler. derdiniz tasaniz kuran'in hukumlerini yok sayan yahudileri hizaya sokmak olsun, laftan anlamazlarsa muhammed'in yaptigi gibi saldirarak.
şimdi herkes en büyük dert bende allah en çok beni seviyor diye düşünecek.
allah'ın sevme şekli böyle değildir. ezilene katlanmalarını öğütlemek. çok akıllısınız !
bu sevgiyi haketmiyorum.
O zaman sevmesin lütfen.
Birazda baskalarını sev.

sevme kızım beni
ben bir serseriyim
esrar ve duman kokarım
ben şarkı türkü bilmem
esrar sararım kova yaparım
sen bara diskoya gidersin
ben sokağa çıkarım
ellerini verme güzelim, cigaraya diye tutarım
sen yatakta yatarken
ben sokakta kalırım
sen saat onda
ben şafakta kalkarım
sen parfüm
ben esrar kokarım
randevu verme güzelim
ben o saatte harman olmuşuuum

Keko sözlerini aklıma getirmiştir.
sanki biraz fazla oldu bu sevgi ama.
cennetten 14000 dönümlük araziyi bana tahsis ettiğini umuyorum o zaman.
Bazı insanlar daha sıkıntısız, ferah feza hayatlar yaşar. Bazılarının hayatı daha zorlu, çetindir. Bu, kişinin kendinden bağımsız bi durumdur. Hayata karşı tavrımız da bu zorluklarla baş edebilme gücümüzü etkiler. Çok zorluklar, acılar, sıkıntılara göğüs geren kişiler bence de Allah katında çok değerlidir. Varlık ve yokluk karşısında şükreden herkes Allah'ın sevgili kuludur diye düşünüyorum, yeter ki hayatımızı anlamlı kılmaya çalışalım.
bende dertte sıkıntıda çok sözlüktekilerin derdide çok seviliyoruz o zaman.