bugün

sonrasında ise "devlet bana yardım etsin, çocuklarıma bakamıyorum yea" diye ağlamaktır.
din ile kandırılmış, şükür edebiyatı yapan zihniyetin yediği halttır.

3-4 çocuk yaparlar, kira ödeyemezler, evlerine yemek sokamazlar, bir çocuğa daha hamiledir anne, ama yine de "çok şükür, allah rızk verir" derler.

ulan verse bu zamana kadar verirdi. cahiller sizi!!.
Eşekliktir ve gram aklı olmayanların işidir .

ıt's a kurdish tradition i guess.
penguenlerden farkı olmayan insan düşüncesidir. penguenlerde öyleler rızkımızı okyanus verir nasıl olsa diye çoğalıyorlar patır patır. sonra bir koloni oluyor 1 milyon penguen. bizimkilerde nasıl olsa rabbim verir diyorlar 5 tane çocuk yapıyorlar. sonra bezi maması ilacı derken adam berduş gibi oluyor şaraba veriyor kendisini. annelerinin ruhu dağılıyor günden güne asabi oluyor umursamaz oluyor. çocuklarda garibim sokaklarda büyümeye çalışıyorlar öyle kendi kendilerine.
bunu düşünerek yola çıkmak çok yanlış bence...
cehalet.
baya veriyor evet.
Sucukçu muhasebecisi hazretleri veya elin gavuru verir diye suriyelilerin yaptığıdır.
https://scontent-mxp1-1.x...1e6576602&oe=5EA5BC48

bu resme bakan bir daha bunu yazsın.
Boşanma arifesindeyken yürümeyen evliliği kurtarmak için çocuk yapanlar .Bu ikisi yarışır.
ileri seviye budalalıktır. size çocuk yapmak istemediğiniz halde size çocuk yapmanızı söyleyen sığırlar böyle bir durumda etrafta olmazlar.
yetimhanelerdeki cocuklar geçerli olmayan önerme.
Bunu mümkünse türkiye de ki suriyeliler yapmasın. Zaten 4 milyon nüfusları seri üremeyle 8 milyon oldu. Yeter gayrı bu nedir beh.
Aynı kişiye Afrika'daki çocuk neden açlıktan öldü diye sorulduğunda ecelinden diyor. Rızıksızlıktan demiyor. Böylesine sapkınca inandırmışlar kendilerini.
ALLAH ı tanıyor musun arkadaşım?

edit: hayır yani, cümle biraz negatif olmuş. itiraz babından soru sormam bu yüzden.
hangimiz oyle yapilmadik ki?
hepinizin mi anasi babasi zengin lan?
benim kicimi carsafla bezleyip yikar yikar kullanirlarmis, anne sütünü birakinca devam mamasi olarak tursu suyuna batirilmis ekmege gecis yapmisiz mesela.
e cevremde kuzenlerim filan da pek farklı olmamış. tabi onlar ailelerine ugurlu da gelmis. kimisi ev aldirmis kimisi araba kimisi yeni bir is.
allah riziklarini vermis, onunla da bir yeni kapi acmis.

ben degil tabi, ben doğmuşum senensi dogmadan annemle babam boşanmış * boylede ugurluyum iste amk :D

her neyse ne olursa olsun allah rizkini verir. rizik allahtandir çünkü. hepimizinkini o verir. 20 yillikk parasini koy ayir kenara bir gunde hic olur. mama alacak paran da olmax bakarsin ki çocuk tursu suyuyla buyuyor *
tursu suyu domates tursusunun suyu ama tutup da cin biberi anlamayin aq *

birde ekşili salata suyunu cok severmisim yalanirmisim hep *

sevgiden yana eksigim yokmus ama o onemli işte allah onu vermiyor.
sevgi veremeyecekseniz ana babalik yapamayacaksaniz yapmayin çocuğu. sevgisiz olmaz çünkü
ev halkindan biri dayimlar filan bile hatta karsimda uhuhuhu diye ağlıyor taklidi yapinca ellerimle yuzumu kapatir kendimi yere atip aglarmisim o ağlıyor diye *

pislikler simdi anlatıp anlatip guluyorlar bunları cok pis kinleniyorum ama olsun eskiden sevgisiz degilmisim sonradan böyle olmusum ben *

he bu arada büyüdüm lan yaşıyorum da hala da rizkimi allah veriyor sıkıntı yok :D

bokunu cikarmayin ama allah tamam da her seyin bir ayari var lan *

neyse benim vatandasim işini bilir.

he bi de sey mevzusu var boyun boylansin soyun soylansin mevzusu.
siktir edin boyu moyu da sonra 8/9 kisi toplasip dövuyorlar bi sey diyemiyoz aq

anladiniz olum siz :D
Rezzak olana imanla alakalı eylem.
hindistan veya orta doğu'da gerçekleşen eylem.
cocugu da allah yapsin madem. ne ugrasiyorsunuz.
Cocuguna karsi zerre merhamet duygusu olmayan beyinsiz beyani.
Allah rizkini veriyor karnin doymasi kast ediliyorsa anne olmak baba olmak bir cocuk icin en onemlisi baba sapik ahlaksiz biri olursa iste ozaman cocuk riskini rahat yiyebilirmi omur boyu yuzkarasi bir babanin cocugu olur.
Dini sapkın ve cahil düşüncelere alet eden söylem. Bir defa bu söylem ile din bağdaşıyor mu kardeşim akıl var izan var yahu. Heee zarları at düşeş gelirse ne ala hep yek gelirse alırsın kol saatini, e hani kumar yasaktı? Hesabını kitabını düzgün yap vatana millete yararlı olacak bir birey yetiştirip yetiştirmeyeceğine bir bak ona göre karar ver!!!
Allah rızkını verir vermesinede o rızıktan bizede düşer diye yapılıyosa sıkıntı. Ayrıca o rızık gökten çocuğun önüne inmeyecek ebeveyni olarak sen bulup getireceksin. Sen bunu yapabilir misin önce bunu sor kendine ? Bu kafayla zor ama çünkü sen çocuğun rızkını aramak daha çok aramak yerine Allah rızkını verir diyerek yeni bir çocuk yapma ile meşgul olacaksın.Korunmayı öğrenin beyler.
rızkı olmayan sahipsiz bir sürü çocuk varken kendi egosunu tatmin için yapılan bencil iğrenç bir insan hareketi. tiksiniyorum yapıp yapıp çocukları süründürenlerden. sebep ne diye sorsan annemgil torun istedi. götlerine sokarlar artık torunu. artan dünya nüfusunun gezegene yaptığı eziyete değinmeyeceğim bile.
Allah (c.c) sana akıl da verdi...
güncel Önemli Başlıklar