bugün

Şirk koşmaktır.
Allah o on kişinin belasını versin. yeter lan dedirten, düşüncelerin empoze edilmeye çalışıldığı dini sömürü içerikli mesaj.
ne zaman ki bedava sms yapsam o zaman geliyor bu mesajlar. aveanın düzenlediğini düşünüyorum. kontörüm yokken gelmiyor hiç.
insanları benliklerinden eden, forward maillerin son cümlelerinden. "lağğğn niye bana böyle abidik kubidik mailler yolluyosunuz!?" diye hönkürmenin akabinde, "hık mık işte orda allah rızası için yazıyo ya, sırf ondan yani kem küm hani allah rızası..." şeklinde cevap alınan illet furya. en son, çok saygı duyduğum bir hocamın da bu tarz bir maili göndermesiyle beraber "acep ben mi yanlış yapıyorum göndermemekle" diye şoklardan şoklara girmeme sebep olmuştur.
allah bunlara bakmak için kimi gönderdi ki?
cebrail i mi?

tanım: saçma ümmetçi forward çılgınlığıdır efendim. uymayınız uyanları uyarınız...
garip bir taktik.

ama bunu teknoloji özürlü bir babaya anlatamamak işin asıl garipliği...

ertesi gün bakıyosun mail adresinde babadan gelen bir mail:

fw: peygambere salat selam olsun (veya)allah'ın 99 ismi esmaül hüsna, hemen 10/20/50 kişiye yolla dileğin gerçekleşsin...

ah be baba...
mail depolamak amaçlı gönderilen forward maillere çoğu zaman konu olan başlıktır. bir de fw mail göndermeyi bilmeyen şahısların mail adreslerini gizlemeden bu tarz iletileri dağıtması, mailin geldiği kişide katletme isteğini doğurur. değişik versiyonları bulunur..

bu maili yaymazsan kötü bir hafta seni bekliyor
bu maili 5 kişiye yolla şansın açılacak
bu maili 10 kişiye yolla sevdiğin rüyana girsin
bu maili 8 kişiye göndermezsen sabahtan akşama kadar tepene kuş sıçacak

gibi gibi.. yayanların, yollayanların, emeği geçen herkesin tepesine kuş sıçsın dedirtecek durumdur.
10 kişiye yollamayıp gece rüyasında bu maili yollayanı gören yada bu mailleri yollayıp zengin olan varmı cidden soruyorum?? eğer cevabınız evetse okulu bırakıcam bu işlere giricem . günde 1000 mail den 10000 kişiye yollasam... iyii iyii
bir arkadaşımın attığı mesaj: allah rızası için bunu 10 kişiye yolla. ceren benimle çıksın.
ben: o zaman ceren tüm arkadaşları dolaşır.
bir arkadaş: doğru ceren benimle çıksın. yollama lan kimseye.
o on kişinin içinde olmamak için hatim indirilicek durum.
http://www.uludagsozluk.com/e/1821990/
linki yukarıdadır. 10 kişiye yollamış sayılırmıyım şimdi?
bu maili 10 kişiye yolla 10 saat sonra 10 kat zenginsin 10 kat daha fazla kızla birliktesin 10 kat daha mutlusun 10 kat daha bilmemsesin..bunların hiçbiri bünyede bulunmadığı için 100 kat da olsa farketmez.sıfıra sıfır elde var yıldızlı sıfır.
ateist kılıklı arkadaşlarımı bile son zamanlarda imana getiren e-posta ya da mesaj. aydınlanma çağımdan çok önce ya aforoz edilirsem diye ben de böyle mesajlara prim vermiştim ama artık iyice canımı sıkmaya başladı. ayrıca 10 sene evvel de kapı altından mektup atarak çoğaltılırdı bu yazılar. gönderen zaten azıcık akıllı olsa düşünür ve der ki allah rızası için yapılacak olan bir amelde elçiye gerek yoktur. ne yazık ki elalem aya biz hala yaya.
eskiden kağıtlarla son yıllarda elektronik posta yoluyla saçma sapan bir uyduruk hikaye anlatılan şeyleri hangi ideoloji ve amaca dahi hizmet ettiğini anlayamadığım şey.
geçen gelen mesajı 10 kişiye yollamadım hala yaşıyorum diye cevaplamak istenen mesajlardır.
11 kişiye yollasam ne olur yavşik denilesi olay.
internetten önce fotokopi çekilip posta kutularına bırakılırdı. fotokopi yokken muhtemelen elle yazılırdıki verdiğim örnekler karşısında bu eyleme mail yoluyla katılanları mazur görmek gerekir.
yaşıyorsa bu işi ilk başlatanın ve torunlarının kahkalarla güldüğü toplu delilik örneğidir.
yollayanlar katıksız gerizekalıdır !!!
not:hadi yollayan gerizekalılar eksileyinde sözlükte ne kadar gerizekalı varmış çıksın ortaya
sms ya da mail olarak gelen din içerikli mesajlara denir
"bi' adam bunu yolladı, penisi 4 cm büyüdü. bi' adam bunu ciddiye almadı, siki tren yayında kesildi. sana kalmış, yollarsın veya yollamazsın, beni enterese etmez, ben siki kurtardım hoca."
genelde sonuna da "allah rızası dediği için yollamak zorundaydım" ibaresi yerleştirilen e-posta/mesajların unutulmaz cümlesi. herkes mi salak ulan bunları yollayacak kadar, anlayamıyorum ki.
insanların dini duygularını sarsmak, hurafe ve bâtıl çukuruna düşme tehlikesiyle yüz yüze getirmek, birilerinin ceplerini doldurmak ya da sanal çıkarlarına hizmet etmek gibi mahiyetleri hâiz olan; şiddetle kaçınılması gerekli girişim biçimidir. samimi Müslümanların bu tür şeylerden uzak durması; Allah rızasına kavuşmak için temel ibâdetleri yerine getirmenin en sağlam ve kestirme yol olduğunu unutmamaları gerekir.
Delinin biri kuyuya taş atmış olayının açılımıdır.Bu kısır döngü böyle döner gider.
e mail adresleri bu yöntemle toplanır ve reklam verecek olan şirketlere satılır. araştırabilirsiniz cd dolusu e-mail adresi şu kadar para diye satanlar vardır.