bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  msn'de ve maillerde bolca gördüğümüz saçma cümle. bir de allah rızası için yolla yazdığı için yolluyoruz demiyorlar mı sinir oluyorum. kardeşim allah rızası için bişey yapmak istiyorsan namaz kıl, iyilik yap, ne bileyim yararlı bir şeyler yap. mail yollayınca ne yapmış oluyorsun?

  şimdi bir de bunların şehitler için olanları türedi. vatanını seviyorsan yolla, yollamazsan türk değilsin diyorlar bu sefer. türklüğüm bir mail yollamaya mı kaldı!? vatan için bir şey yapacaksam çalışır mesleğimde ilerler bir işe yararım. bu maili 10 kişiye atınca vatana bir faydam mı dokunuyor!?
  10 ... olimbera
 2. 2.
  spam maillere inanan gerizekali neslin azalmasi ile panik havasina girmis kisilerin cirpinis mesajlaridir.
  4 ... radament
 3. 3.
  mailden öte ellerinde kağıt dagıtan insanların sarfettiği cümle.
  - ya bak al bu kagıdı oku ve allah rızası için 10 kişiye dagıt.
  + ya hayır istemiyorum ben, dagıtamam
  - bak okurda dagıtmazsan bıbkbıbkbık bi sürü sey olur.
  + peki sen ver kağıdı ben okumam.
  3 ... tatlı su levregi
 4. 4.
  (bkz: hoax/#2178627)
  1 ... sig adam
 5. 5.
  daha internet yokken piyasada mevcut ulan hurafelerdendir. yillar evvelinde saman kagida basilmis ilan seklini gormuslugum vardir.*
  4 ... bakbibak
 6. 6.
  insanların dini duygularını istismar etmeye yönelik, mail ya da sms yoluyla birilerine para kazandırma amaçlı gönderilen iletilerin konu başlığı.
  3 -1 ... ecayip heyvanlari andiriyirsen
 7. 7.
  en bilinen spam mail başlıklarındandır. yollamaya tenezzül etmem hiç. açmam bile.
  1 ... wolf
 8. 8.
  Bir gerizekalının uydurup sonra kendisine gelen aynı maili açıp inanması neticesinde mail listesine gelen bu uyduruk maili forward etme hadisesidir
  2 ... altugaltiok
 9. 9.
  --spoiler--
  kusura bakma gerçekten müsLümansan aLLah'a we peygamberLere inanıyorsan bu mesajı 20 dk içinde 15 kişiye yoLLa çünkü bu akşam peygamberLer awucuna güL koyacak eğer zinciri kırarsan babanın başı beLadan kurtuLur acak inanmıyorsan biLe aLLah rızası için yap(kusura bakma aLLah rızası dendiği için yoLLamak zorundayım)
  --spoiler--

  az önce msn'de şahsiyetin birisi tarafından yollanarak yardırmış durumdur. ancak bu defa sayı biraz yükselmiş 15 kişi olmuş.. ama sormak istiyorum ne alaka diye lan!   
  3 ... i belong to che
 10. 10.
  son zamanlarda en moda olanı ise ''normalde böyle şeylere inanmam ve yollamam ama gerçekten dedikleri oldu, yemin ediyorum' şeklinde gönderilmesidir. ne kadar komik, ne kadar ironik ve ne kadar kronik bir vaka...
  3 -2 ... ogzi