1. 1.
  evet efendim...

  çoğu konumda istişare ettiğim gibi, kadının avret yerlerini örtmesi islam'da apaçık emredilmiştir. peki, kadın avret yerlerini örtmesi adına pantolon giyebilir mi? sorusu akıllara geliyor. işte tam bu noktada, kadının pantolon giymesi kuran-ı kerim'de caiz olmadığı hususu ile gündeme gelmiştir.

  akıllara şöyle bir soru geliyor; Önemli olan mahremiyeti kapatmak olduğuna göre, kadının bunu pantolon giyerek sağlaması yeterli olmaz mı? hayır efendim olmaz. kadın, kuran'ın emri olan örtünmeyi yerine getirse de, pantolon dar olduğu için erkeklerde bir takım cinsel dalgalanmalar yaşatabileceğinden mütevellit, (haram olan cinsel duygular) pantolon giymesi hoşgörülmez.

  Buna göre erkek gibi pantolon giyinen bir kadın, mahremiyeti örtme emrini yerine getirmiş olsa da, erkeğe benzememe emrini yerine getirmediğinden dolayı, çok ağır günahtan kurtulamaz.

  başka bir rivayete göre "allah pantolon giyen kadınlara merhamet etsin" denmektedir. kadının boyunca günaha girdiği, artık o günahlardan kurtulamayacağı bilinerek, onlar ne kadar iyi olsa da, günah işledikleri için, günahlarının affedilmesi ve yüce allah'ın merhamet etmesi söylenmiştir.
  1 -14 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  kendi kıçının derdini bitirip, allah adına karar verenlerin sözüdür.

  (bkz: poke allah)
  16 -5 ... stalker
 3. 3.
  pantolonlu karşı cins gördüğünde cinsel dalgalanma, haram olanından cinsel dürtülenme gibi iradesizlik göstergesi olan fiiller sergileyen bunada kuran-ı kerim' i alet eden bir tuhaf insan temennisi.

  şöyle bir karikatür vardı, köyün birinde eşekle az evvel girdiği cinsi munasebetin ardından adam ellerini göğe kaldırarak şöyle der:

  adam: yarebbim affet beni yine şeytana uydum.
  şeytan: hassiktir ulan hergele, sikip sikip boku bana atıyosun.
  26 -1 ... beklemenin boylesi
 4. 4.
  bir yerlerde hz. birileri şöyle buyurmuştur:

  "şüphesiz ki kadınlar tangalarıyla gezmelidir"

  (bkz: bugünlük bunu mu buldun)
  4 -11 ... bad blues band
 5. 5.
  (bkz: görmek ve bakmak).
  Hz. Ali Efendimizin aktardığına göre: "Bulutlu ve yağmurlu bir günde Bakî'de Rasûlüllah'la beraberdik. Merkebe binmiş bir kadın geçiyordu. Merkepten düşecek oldu da Rasûlüllah (bir ,yeri açılır endişesiyle) ondan yüzünü döndü. Orada bulunanlar: Kadının pantolonu (sirvalı) var (üzeri açılmaz) dediler de Rasûlüllah: "Pantolonlar (sirvaller) edinin. Çünkü onlar en iyi örten elbiselerinizdendir. Kadınlarınızı (avretini) da dışarı çıktıklarında onlarla koruyun." buyurdular." (Hadîsi; Ukaylî, Ibn Adîy (Kâmil'de) ve Beyhakî (el-Edep'te) rivâyet etmişlerdir. Suyûti "zayıf" işaretini koymustur. bk. Münâvi, Feyzu'1-Kadîr I/109-110) Bir başka rivâyette ise, kadının o hâli hoşuna gittiğinden ötürü:

  "Allah sirval giyen kadınlara merhamet eylesin." buyurdular.(Hadîsi; Dârakutnî (el-Efrâd'da), Hâkim (Tarihinde), Beyhakî (Su'abul-imânda), Hatîp (el-Müttefek'te) rivâyet etmişlerdir. Münâvî zayıf oluşunu anlatır. bk. IV/22-23) Hattâ bizzat Rasûlüllah Efendimizin de "sirval" satın aldığı rivâyet edilmiş ve kendisinin giydiği bilinmediğine göre, hanımları için satın almış olabilir, denmiştir.(Münâvî, age I/110) Ne var ki, bu her iki hadîs de zayıftır ama, aksi de söylenmediğine göre, bunlarla amel edilmesinde bir sakınca yoktur. Yani kadın dışlığının altından pântolon (sirval) giyebilir. Bunu daha iyi örtünmek için yapmışsa güzel bir iş yapmış olur.Ancak hadîslerde geçen "sirval"ı tamı tamına bugünkü pantolonlar gibi anlamak da yanlış olur. Eğer paçaları görülecekse onları erkek pantolonu paçalarından farklı yapmalıdır. Aslında Anadolu kadınlarının giydiği ve "dizlik" tabir edilen uzun içdonu "sirval" tarifine daha yakındır.
  " http://www.ilahi.org/modu...file=viewtopic&t=3595 ".
  3 -2 ... dokunmayimbana
 6. 6.
  hayatını kuran'a göre yaşayan birisi için normal bir düşünce. bu yüzden olayları zamanın koşullarına göre değerlendiremez. 600lü yıllarda takılıp kalmıştır.

  şimdi biraz araştırsam kuran'ı, sözlüğün haram olduğunu ispatlayan bir dolu ayet bulurum. siktir git oğlum burdan. günah işliyosun.
  1 -1 ... maxim tsigalko
 7. 7.
  (bkz: allah hepimize akıl fikir versin)
  -1 ... cadu
 8. 8.
  (bkz: amin)
  -1 ... rita repulsa
 9. 9.
  allah etek giyen adamlara da merhamet eylesin bence... iskoçlar sözüm size delikanlı adam etek giyer mi olm...
  3 ... kartal penchesi
 10. 10.
  üstü türban altı otoban.
  3 -2 ... decameron