1. 1.
    "allah orada oyle demek istemiyor, arapca cok sey, o yuzden boyle demek istiyor o kelime de zaten o demek" diye diye allah'ın sonsuz guclu oldugunu ret ediyorlar.

allah ne dedigini bilemicek mi? kendinize gelin.
    6 -4 ... syme
  2. 2.
    Dindar usulü kıvırma taktiğidir.
    5 -5 ... xp11c
  3. 3.
    müteşabih ayetleri şuursuzca yorumlayan atelere karşı söylenen laf.
    7 -5 ... kazangap
  4. 4.
    Allah, ışığı bulalım istiyor, yarattığını bildiği için, yaradılışımıza uygun yaşamamızı istiyor. Affetmek istiyor, seviyor, sevelim istiyor, bundandır merhamet sahibi olması. Düşünemeyeceğimiz detayların, hesabını sormuyor. Söylenileni yapalım istiyor. Biraz saygı bekliyor. işte, yavşak patronuna duyduğun saygının, birazını,içtenlikle istiyor. Çok mu istiyor?
    16 -2 ... universitemezunuaskdoktoru
  5. 5.
    işine gelmeyen, anlamadığı ayetleri bükmeye çalışan tatlı su kafirlerine karşı doğruyu, bildiğini savunmaya çalışan masum müslümanlardır.

Olum ben de eskiden sizin gibi orospu çocuğuydum. Çok şükür yolumu buldum. ama orospu çocuğu olmuş olmanın faydası, orospu çocuklarını tanımaktır. Sizin ciğerinizi biliyorum orospu çocukları ve hadi devam edin; inkar inkar diye etrafta dolanmaktan aldığınız haz size yeter. Tek ricam ki umursamayacaksınız, kendi kendinize inkar edin. Masum müslüman kardeşlerimi orospu çocukluğunuza alet etmeyin.
    3 -5 ... herteldenyazar
  6. 6.
    yüzlerce yıldır "sizin aklınız yetmez, siz açıp okumayın, biz okuduk anladık size de anlatırız" diye diye insanları kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendiren şeyhlerin dervişlerin din tüccarlarının söylemi.

çok güzel bir kaçamaktır bu, allah'ın niyetini okuyor adamlar, herkes gerizekalı da bir onlar anlıyor allah'ın ne demek istediğini.
    4 -3 ... mukallit
  7. 7.
    Ayet inkarı direkt sapıklık kabul görüleceği için, dinden çıkarmanın alternatifleri diyelim.
    ... 1milyar milyon
  8. 8.
    işin aslı herkes inancını, dinini istediği gibi yorumlasın. bize ne?
    1 -1 ... nervous to speak
  9. 9.
    aynı allah yusuf suresinde "bunlar ki apaçık kitabın ayetleridir" "biz size anlayın diye arapça gönderdik" diyor. ama elindeki tek şey din olan adam tabii ki allah böyle demek istemiyor diyecek.
    6 -3 ... gavur imam
  10. 10.
    inandığım tanrıyı düzeltmek ve anlaşılır hale getirmek,
    tanrı'ya hakaret değil midir?

ya tanrı herkesin anlayacağı bir kitap yazamamış ve anlaşılmak istememiş ki evrensel bir kitap yazmak onun için çok basit,
    ya da (bkz: there is no god)

basit bir şekilde düşünebilen bir insanın yaptığı gibi 2. seçeneği seçiyorum.
    2 ... theatre of dreams