bugün

hergün yüzlerce müslüman sebepsiz yere ölüyor. peygamberler zamanında olaylara mucizelerle müdahale eden allah şimdi niye insanlara (o'na inanan insanlara) yardım etmiyor.

şimdi bu bir sınav falan muhabbeti yapmayın. böyle adaletsiz bir ortamda neyin sınavı. 3 yaşında çocukların terör yüzünden ölüyor. bu nasıl sınav? bu çocuk sınavı geçti mi şimdi?

bilmiyorum. belki çok zeki bir adam değilim. belki çok bilgili değilim. ama soru sorabiliyorum işte. bunu sorgulamak en doğal hakkım. çünkü ölen çocuk bende olabilirdim. ne ayrıcalığım var ki benim?

not: başlığa bakıp yanlış anlayanlar olmuş. esip gürlemişler. burada allah'ın bize kendini kanıtlaması için bir mucize beklentisi yok. naçizane bir yardım beklentisi var.
Neden yapsın ki? Sorusunu akla getirmiştir.
aynada gözüne bak. bir daha bak. bir daha bak. bir daha bak.bir daha yine bak.

amcık salatası bu göz mücize değildir de nedir.
az daha sabır fatıma'nın oğlu gelince göreceksiniz mucizeyi.
önemli olan mucize görmeden, görmüş gibi inanmak.. mucizeyi görünce zaten herkes inanır. yani dünyada ki, sınav ortan kalkar.
olmadığından olabilir mi ey muhterem yazar.
Seni yapmış ya allah mucize diye. Milyarlarca hücreden bilmem ne kadar atomdan. Nedir bu mucize arayışı arkadaş!
Ölüm sana göre bana göre kötü. Ölümü yaratan kişi bunu da düşünmüştür elbet ama sen neden ölümü degil de erken ölümü sorguluyorsun bu daha çok enteresan.
nankörler bakıyor ama göremiyor.
Sonuna kadar haklısın ama eğer atayiz değilsek vardır bir bildiği deyip kapatılması gereken mevzu.
gören gözler için........
şaka şaka.
olm pahalı lan bi mucize dediğin şey kolay mı mal ediliyor.
o değil de reenkarnasyon falan olabilir bilemiyoruz ki evren evrenin dışı çok karmaşık herşey...

mucize insanın kendisi ve mucize içimizde...

bir de şu da var belki şimdi inananlar diye bahsettiklerin aslında yanlış yoldadırlar... iyi insan olmanın dinle alakası yok.. ben müslümanım diyen çok kötü insanlar da var... eskiden de varmış...

evrende evrenin dışında dünyada hayatta, teknolojide bilimde bu kadar çok soru varken böyle soruları geçerim ...
mücize arıyorsan iyice çevrene bak bir düşün. hala mucize mi arıyorsun? bir canlıdan başka bir canlı meydana gelmesi bir mucize değil mi? sen de bir mucizesin mesela.

sizin gibilere ne yapsalar böyle. görünmez olabilme yeteneğin olsaydı hatta şimdi tüm hayallerin ta doğduğundan beri gerçekleşmiş olsaydı yine bir mucize arardın.

çıkarın at gözlüklerinizi.
kör insan beyanı.
" kurana bak. orada bolca mucize var. eğer ayetleri sindire sindire okursan her ayetin bir mucize olduğunu göreceksin. " Şeklinde cevap vereceğim Soru.
aynaya bakmayan insan beyanı.
aslında mucize her an gerçekleşiyor.

müslüman alemi ehli küfür ile kıyaslandığında dünyalık hiç bir üstünlüğü yok.

yani;

-sinema sektörü onların elinde. istedikleri gibi beyin yıkama, algı operasyonu yapıyorlar,
-para onların elinde, paran varsa herkesi istediğin yönde çevirebilirsin, inanmışlar hariç,
-teknoloji onların elinde, gerek askeri gerek bilimsel,
-en güçlü ülkeler yine müslüman olmayan ülkeler
-medya onların elinde, her türlü gelişmeyi kılıfına uydurabiliyorlar,

tüm bunlara rağmen en taze, en canlı ,en çok büyüyen, en çok ilgi duyulan din yine islam dini. Bunu önlemeye çalışıyorlar ama şu bir kesin ki
asla önleyemezler. Çünkü;

-Allah ise nurunu tamamlayacaktır, isterse kafirler hoşlanmasınlar!(saff suresi/8.ayet)
zaman-mucize eğrisine bakarsak sorunun kaynağını görebiliriz;

http://irregulartimes.com...frequency-of-miracles.png
Aklını kullanamayan insan beyanı.
bir şeyi tam olarak belirtemedim. benim karnım tok sırtım pek allah'a şükür.

fakat her müslümanın veya her insanın benimle aynı şartlarda yaşamasını isterim. zulme uğrayan insanlardan da olabilirdim ben. çok ince bir çizgi var zulme uğrayanla benim aramda.

ben bu zulme uğrayan, katledilen müslümanlara yardım edemiyorum. evet insan bir mucize belki. ama bir mühendislik öğrencisi olarak benim hayatım aşağı yukarı belli. her koyun kendi bacağından asılacak şeklinde yaşayıp bir ev yapıp içinde yaşayabilirim. fakat içim rahat etmiyor. ne yapayım böyle yaratmış beni allah. daha anne diyememiş bebeğin kafasına bomba yağarken nasıl ben o evin içinde oturacağım. bilmiyorum. korkuyorum...
yine eksi yağmuruna tutulacağımı bile bile yazacağım. çünkü yok.
ülkemize sığınan suriyelileri bile kovmaktan bahsediyoruz. evet. mucizeyiz.

(bkz: kendine müslüman)
(bkz: kendine mucize)

bu başlık altında da gördük ki bazı insanlar ezbere cevap veriyor sorulara. korkuyor bir şeyleri düşünmekten. ben zulme uğrayanlara yardım edememekten korkarken, onların korktukları düşünmek.
Insanlar birbirini olduruyor diye allah neden mucize yaratsin? Oldurmeyin, oldurmesinler? Bu daha basit bir yontem bence...
- Kendilerine okuduğun kitabı sana indirmiş olmamız onlara mucize olarak yetmedi mi? Çünkü bunda, inanacak bir toplum için kesinlikle rahmet ve öğüt vardır.

- "Ve sen büyülemek için her ne mucize getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz," dediler.
mucizeleri böyle dışarıdan beklersen bakakalırsın işte...

belki de elini taşın altına koymalısın artık.
güncel Önemli Başlıklar