bugün

(bkz: şirk koşmak)

tabu olduğundandır.
her şeyin başlangıcının 2 değil de 1 olmasındandır.
(bkz: birdir bir)
(bkz: delidir ne yapsa yeridir)
(bkz: he deyin gitsin)

inanmayanlar için oluşan bir sorundur fakat bu sorun müminler için geçerli değildir. allah tektir. bizim dinimiz yunan mitolojisinden çıkma din değildir. hak din yani allahın insanlığa gönderdiği son dindir.
matematiksel bir sorun değildir.
mantıklı insanın sorun etmeyeceği olaydır.
gören var mı demişsin. tarihte de senin dediklerini söyleyenler çıkmış.

şöyle ki atesit bir adamın halkında toplandığı bir yerde imamın karşısına geçip allahı görebiliyor musunuz görmüyorsunuz o zaman allah yoktur demesinden sonra imamında bu adamın aklını görebiliyor musunuz öyleyse bu adamında aklı yoktur demesi;

sana kapak olur mu?
(bkz: allah allah)**
son derece komik, lakin üzerinde düşünülmesi gereken sorunsaldır. allah 2 olsaydı kavga ederlerdi bir kere. ayrıca şu da var: allahın hakkı üçtür, o zaman allah da üçtür.
bu bir sorunsal değildir.
(bkz: muhalefetun lil havadis)

yani olay o ki allah bir değil de iki olaydı, o zaman tabi dengeye hergün başka şekilde zeval gelirdi...
allah isterse mitoz da bölünür, iki de olur, neden olmasın...
insanlar çift yaratılmıştır mantığındaki 'insan' bölümünü algılayamayıp insanla allahı bir tutan deli zırvasıdır.
(bkz: koalisyon hükümeti)
artık sözlüğe girmeye korkar oldum. yabancı sözlüklerde bile bu kadar cesaretli başlıklar açılmıyor. daha önce, öbür tarafını düşünmeden hareket eden bu kadar insanı, bir arada hiç görmemiştim. başımıza taş yağacak taş.

tanım: "haha. buna tanım mı yapılır be" dir.
Evet arkadaşlar. Size ilkokuldan hatırladığım din öğretmenimizin açıklamasını anlatıyorum:
Allah birdir. Çünkü eğer iki tane allah olsaydı birisi yağmur yağsın der diğeri yağmasın der ve kavga ederlerdi.
Sonradan bu aklıma gelince ne saçma bir açıklama olduğunu farkettim. Ve bu insanlara gülsek mi ağlasak mı çözemedim.
yerde ve gökte allah tan başka ilahlar olsaydı bunların ikiside fesada uğrar yok olurdu.
enbiya s ayet 22.
(bkz: Highlander).
sorun edenin mantığından şüphe ederim.

din derslerinin ise yaradığı tek olgu, TANRI nın bir olma durumunu açıklamış olmalari.

bu açıklamayı zamanla kendim daha iyi anladım.
güncel Önemli Başlıklar