1. 1.
    Hayatında tutunacak dal arayan, anlam arayan, desteğe ihtiyacı olan insanlara psikolojik destek sağlar.

Bunun haricinde bir işe yaramaz.
    2 -4 ... alleyoop
  2. 2.
    kaz yolma gereci.
    2 -1 ... hastavilla
  3. 3.
    kalb gözü kapalı olanlar anlayamaz..

yani anlatsak da anlayamazsınız, nato kafa nato mermer çünkü..
    5 ... artificialhuman
  4. 4.
    senin gibi bir muptezelin bile şu hayatta yaşamasını sağlıyor az mı

sabah kalkıyorsun
    işe/okula gidiyorsun
    yemek yiyorsun
    çay sigara içiyorsun
    elin tutuyor
    ayağın tutuyor
    gözün görüyor
    kulağın duyuyor
    herşeyden önemlisi nefes alıyorsun..

o biraz nefes alıp vermeye bile muhtaç milyonlarca insan var

şükür et....
    3 -2 ... diablo1987
  5. 5.
    ilahi adaleti sağlar. Eğer gerçekten temiz kalpli biriyseniz, ilahi adaletin sağlandığını görebilirsiniz. Bu kendi hatalarınız, kırdığınız kalpler için de geçerlidir. Kişi genellikle kendisine yakıştıramadığı için "ben ne yaptım da bunları hak ettim?" diye sorar kendine. Halbuki aradaki o ince bağlantıyı göremez. Bazen başka bir şekilde alınır hesaplar. Kişiler bunu anlayamaz.

inanan için, bunu açıklamak zor aslında. Çünkü insanın, bu büyük kudret karşısında sadece bir kul olduğunu, bazı şeyleri anlamayacağını kabul etmiştir zaten. Kendini büyük görmez bu yüzden. inanmayan buna karma diyebilir bu arada. Sıfatlar değişse de olan şeyler aynıdır.
    4 -1 ... vasilissa
  6. 6.
    birkaç bin yıl sonra Hollywood filmi olur...
    bakınız marvel yapımları...
    1 ... keshberfo
  7. 7.
    niye bu kadar sığ düşünüldüğünü anlamaya çalışıyorum ama nafile. anlayamıyorum. eşya değil ki işe yarasın diye aynı sığlıkta bir kontra yapılabilir aslında ama o da olmuyor.. bir şey anlatmak istiyorum, bakın güzel kardeşlerim, öznel olarak katılıp katılmamak tabi ki size kalmış bir şey ama bu yazacağım tamamen nesnel. yani size göre bana göre durumu yok ortada. ortadoğudan çıkan tüm ibrahimi dinlerde mezhepler vardır. bu mezheplerin tarihsel ve sosyolojik, sosyal psikolojik ve kültürel dinamikleri vardır. hepsinin kendi içinde bir disiplini ve tutarlılığı vardır.şimdi siz tüm bunların üstünden atlar ve ''allah ne işe yarar'' gibi basit yavan ve sığ bir soru sorarsanız başka biri de size ''mars ne işe yarar'' der ve mantık aynıdır. varolan birşeyin insanın işine yaramaması. sorun zaten bu. sorun insan merkezli düşünme. evrenin merkezinde insan yok, islamiyet bunu söylüyor. galillei , kopernik , bruno ve bilcümle bilim insanı katolik engizisyon yasalarına bu sebeple karşı çıktı çünkü evrenin merkezinde dünya yok, insan yok. kenarda köşedeyiz biz. bunu söyledi müslüman dünyanın tüm bilim insanları.avrupa tüm gökbilim araştırmalarını yasaklarken kopernik i öğütüp galilei yi susturup bruno yu yakarken gözlem evleri kurdu müslüman coğrafyası (uluğ bey rasathanesi- semerkant). hal böyle olunca tüm dinleri aynı sepete atıp eleştiremezsin. hepsini ayrı ele alman gerek. yok ama derdin sadece bir yaratıcının olmadığını ispat ise o zaman insan merkezli bakmaman gerek. çünkü benim gözümde insanı merkeze koyan her zihniyet ( ister en inançlı ister en inançsız olsun farketmez) yanlıştır yanılıyordur. benim şu evrene dair bildiğim en önemli şey ; merkezinde insanın olmadığıdır.
    1 -1 ... orestias
  8. 8.
    Mangaldaki kömürleri düzenleyip ateşi hazırlamaya yarar. Hiç yani.
    ... mr forever happy
  9. 9.
    Allah, herşeyi yerli yerinde yapandır. Herşey onun sayesinde vardır. Varlığı da kendisindendir.

Buralarda böyle yazmak kolay.

Merak ediyorum sizi. Kafir canlarınız alınırKen ki halinizi!

Allah sizin gibi kafirlere iyi sabrediyor. Nasıl olsa ebedi ateş sizin için. Konuşun.
    1 ... aydinoglu ventage
  10. 10.
    müslüman ülkelerdeki sömürünün tesisine.
    1 -1 ... david addison