bugün

Hayatında tutunacak dal arayan, anlam arayan, desteğe ihtiyacı olan insanlara psikolojik destek sağlar.

Bunun haricinde bir işe yaramaz.
kaz yolma gereci.
kalb gözü kapalı olanlar anlayamaz..

yani anlatsak da anlayamazsınız, nato kafa nato mermer çünkü..
senin gibi bir muptezelin bile şu hayatta yaşamasını sağlıyor az mı

sabah kalkıyorsun
işe/okula gidiyorsun
yemek yiyorsun
çay sigara içiyorsun
elin tutuyor
ayağın tutuyor
gözün görüyor
kulağın duyuyor
herşeyden önemlisi nefes alıyorsun..

o biraz nefes alıp vermeye bile muhtaç milyonlarca insan var

şükür et....
birkaç bin yıl sonra Hollywood filmi olur...
bakınız marvel yapımları...
Mangaldaki kömürleri düzenleyip ateşi hazırlamaya yarar. Hiç yani.
Allah, herşeyi yerli yerinde yapandır. Herşey onun sayesinde vardır. Varlığı da kendisindendir.

Buralarda böyle yazmak kolay.

Merak ediyorum sizi. Kafir canlarınız alınırKen ki halinizi!

Allah sizin gibi kafirlere iyi sabrediyor. Nasıl olsa ebedi ateş sizin için. Konuşun.
müslüman ülkelerdeki sömürünün tesisine.
Bunu en çok da
Deprem olunca evlerinin kapısını açık unutacak kadar korkanlara, ardına bakmadan evlerinden kaçan beş vakitlilere sormak gerekir.

Allah sizin bir boşluğu doldurmanizdan başka neye yariyor?
Hastalanmamak için dinin tesellilerine sarılıyor insan. Buradada müthiş bir bencillik söz konusudur.

insan allah'a allah için değil kendisi için inanır daha çok.

Tanrı var mı yok mu ben bilmem ama şu kesin inandığinız türden bir yaratıcı yok.

Her şeyi duyan gören bilen allahınız imdatlarınızı, korkularınızı, dualarınızı duymuyor olabilir mi?
Duyuyorsa ve uzanamıyorsa yardımı yok mu burada bir tuhaflık.
Sirf bu sorunun cevabi icin baktim. Tatmin olamadim.
Cevaba bak cevaba.

Sanki allah'ın baş danışmanı veya sözcüsü gibi emin konuşuyor.

Bu yalnızca senin ve senin gibilerinin allah tasarısından başka bir şey değil. Hayatı en basitinden anlamlandırıyorsunuz. Ama kusurlu, ama eksik ama cevapları tatmin etmeyen bir kandırmaca. Kaçış.

Allah'ın o sayılan işlere yaradığını ispat edebilir misin?

Dualarımıza nasıl karşılık vermiş mesela? Somut bir örnek sun.
imamlara 4.400 TL maaş verilmesine.
Arkadaşlar bence din tartışması yapmayı bırakın. Gerçekten inanan ve inanmayan iki tarafta biliyor ki herkesin zeka seviyesi aynı değil. Ve anlattıklarınız mantıklı gelmeyecek karşı tarafa.

Bundandır ki konuşmanın pek gereği yok. Ben karşı tarafla tartışmayı keseli, görüşümü belli etmeyeli 6 yıl oldu. Şu an çok rahatım mutluyum. Türkiye henüz bu tartışmalara hazır bir ülke değil. Boşver başka şey tartışın.
güncel Önemli Başlıklar