1. 1.
  mümin olduğunu iddia eden yandaşlara sorumdur. bildiğiniz gibi merve çavdar akp döneminde işsizlik sebebiyle intihar eden nice insandan biriydi.

  bilirsiniz, bunlar iktidara gelmeden önce "hazreti ömer efendimiz, dicle kıyısında kuzuyu kurt kapsa allah hesabını benden sorar diye korkarım" buyurmuşlardır" derlerdi. gariptir, 15 yıldır bu sözü duymadık...

  yapmadıklarını bırakmadılar, fetöcülerle bir olup, insanlara türlü zulüm ettiler, allah'ın akrabaya torpil yapmayı emrettiğini iddia ettiler... kupon araziler, gemicikler, man adasından milyonlarca dolarlık transferler filan falan...

  buyurun müminler, dini konularda ne kadar ciddisiniz görelim.
  26 -8 ... rumeli71
 2. 2.
  bilemiyorum. merve, öğretmen olurken böyle bir risk olduğunu biliyordu.

  evet.
  11 -18 ... dedeninkeli
 3. 3.
  oohhooo allah ona merve´ye kadar yetimin hakkından çaldığı milyar dolarların hesabını soracak.

  ama sıra merve´ye de gelir tabii...
  18 -2 ... paganviodio
 4. 4.
  devlet başkanlığı bilen için talep edilesi bir iş değildir. büyük yükümlülükleri vardır.

  hz. ömer radiyallahu anhuma'nın dediği üzere dicle kenarinda bir kurt kuzuyu kapsa hesabı ömerden sorulur!

  hal böyle iken bir kişi eğer o koltuğa talip olduysa ülkede yaprak kımıldasa onun sorumluluğundadır.

  ve gördüğüm kadarıyla hükümette bulunan parti ve onun lideri üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmemekle beraber getirmek için gerekli dikkat ve özeni de göstermemektedir.

  cehennemde ateş yoktur. herkes ateşini bu dünyadan götürür diye bir söz var vesselam.
  4 ... neferi ceysu muhammed
 5. 5.
  Değil merve, elin dile gelecek duvara attığın yumruğun hesabını soracak.
  2 ... katsura
 6. 6.
  Bizim oralarda yaşlı amcalar lafa söze karışmadan kahvede efendi efendi otururken ciddi bir mesele olunca oturdukları iskemleden doğrulup ellerini bastonlarına dayar gözlüklerinin ardındaki o gün görmüş geçirmiş gözlerini kısar, ufka doğru derin derin bakarak şöyle derler anlatmaya başlarlardı; "Bak evladım". teşbihte hata olmaz fakat muhtemel tevellüdünüz büyük olması hasebiyle affınıza sığınarak söyle söyleyelim, bu meselenin özetini geçelim; şuan sözlükte 404 kişi online. Bu başlık açıldı. Bi bakın bakalım kaç kişinin umurunda olacak? Kaç kişi buraya en azından bir şeyler yazacak? Bu yazılanların içinde kaç tanesi hakka uygun olacak. Değerlendirin. Analiz edin. Ölçün biçin tartın. Sonuç ne mi olacak? En nihayetinde şuna geleceksiniz; "Bir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah o toplumun gidişatını değiştirmez." (Rad:11) bakın basit bir tepki dahi vermeyecek pek çok kimse. Merve kimsenin (duyarlı olanları tenzih ederim) umurunda bile değil beyler.. işin doğrusu bu. idare hükumet adil olmuş olmamış, herkes hesabını kendisi verecek. Fakat bu toplum hak ettiğini yaşıyor fazlası yok.
  4 ... gazeloglu
 7. 7.
  merve'ye gelene kadar daha kimlerin kimlerin hesabı var;

  ali ismail korkmaz,
  berkin elvan,
  çözüm sürecinde şehit olan askerler say say bitmez.
  4 -14 ... exlamabin
 8. 8.
  sormaz.

  daha çok, intihar edene neden intihar ettiğini sorar. sonuçta cennet fırsatını tepmektir bu. cehenneme kapı açmaktır.
  3 -7 ... nattleite
 9. 9.
  duzeltme: intihar eden merveyi bilmem, ama yaptigi haksizliklarin yanlis hamleleri yuzunden olen insanlarin hesabini sadece ondan degil, destekleyen oy veren herkesten soracak. kuranda allah defalarca dusun diye bosuna emretmiyor.
  4 -1 ... kerberos34
 10. 10.
  kimin hesabını kimden sormuşta bu dünyada, merveninkini soracak.. nerde çalan çırpan, hak yiyen, insanları öldüren şerefsizler var parası olan, yaşıyorlar hayatı. öbür dünyayı bilmem ama bu dünyada hesap sorulmuyor.
  2 -2 ... sigara icmiyorum