1. 1.
    kafa karıştıran durum. bilen biri açıklık getirirse sevinirim.
    ... john misty
  2. 2.
    allah arapların bir puttan uydurdukları isimdir. tanrı veya rab zaten yaratıcı demektir özel bir isim değildir ve tanrı, rab yani evrenin sonsuz yaratıcısının kendi özel bir ismi de vardır o da allah filan değildir. yani bu hem çok büyük ayıp hem de bana göre saygısızlık.

bizim evde çocuklar da bir oyuncağa allah ismini vermişlerdi ne olacak şimdi araplara göre o oyuncak mı yaratıyor?

kimse kusura bakmasın da müslümanların kendi uydurduğu puttan gelme isme yaratıcı diyecek değilim yani o kadar çıldırmadım henüz gerçek yaratıcı ve mimardan bahsediyorsak onun zaten kendine özel bir ismi olduğundan, bunu da asırlar önce insanlara duyurduğundan dolayı hatta benden başka kimseye tapmayacaksın (ismimden) ve benden başka putların da olmayacak dediğinden müslümanlar, hindular ve başka diğer dinler bana çok saçma geliyor.

şimdi ki müslümanları da anlamak oldukça güç, önce yüzlerce put yapıyorlar allah ismi veriyorlar sonra da yıkıp görünmez bir puta tapıp ona da yine allah diyorlar.
    2 -1 ... rootz
  3. 3.
    jesuscıyım ben . tekler hepsini evet.
    1 ... yalnizlik mahkumu
  4. 4.
    Allah tavuk dönerdir diye cevaplandırılacak soru.
    2 -1 ... pandaman
  5. 5.
    Ateistim ama tengri.
    1 ... has kemalist