1. 1.
  cevabı evet ise hani allah'ın gücü her şeye yeterdi, hayır ise demekki allah her şeyi yaratamaz diye cevap verilen ateist sorusu.*
  37 -74 ... archer
 2. 2.
  (bkz: allah akil fikir versin evladim)
  24 -5 ... liberty
 3. 3.
  allahın verdiği beynin nankörlük etmesi.
  35 -9 ... combatant
 4. 4.
  (bkz: tövbe tövbe töbe)
  2 -1 ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  mantık hatası içeren, genelde ateistlerin sorduğu ve dillerine pelesenk olmuş soru.
  8 ... antananarivolu genc
 6. 6.
  ateistler böyle sorular sormaz. sorar diyen de biryerlerinden uyduru. o zaten tanrıya veyahutta dinlere inanmadığı için böyle bir düşünce içine girmez bile. boş muhabbete gerek yok.
  13 -5 ... pink_floyd
 7. 7.
  (bkz: sözlük gereksiz başlıkları barındırabilir mi)
  4 -3 ... mystery
 8. 8.
  olaya matematiksel olarak bakarsak bu bir limit problemidir.

  tanrının gücü / taşın ağırlığı.

  tanrının gücü sınırsızdır. dilediği herşeyi yaratabilecek kadar. yani her an kendi gücünü arttırabilir. bu yüzden tanrının gücü sonsuza gider.

  aynı zamanda tanrının gücü ile taşın ağırlığı da doğru orantılıdır. ne kadar güçlü bir tanrı varsa o kadar ağır bir taş olacaktır. yani taşın da ağırlığı sonsuza gidecek, burda ne l'hopital ne de bir başka kural kullanılabilecektir.

  sonsuz / sonsuz

  sonuçta en önemli kısıma geliyoruz. gerçek sorumuzun olduğu kısma. eğer ikisi de sonsuza gidiyorsa, hangisi daha hızlı? tanrının gücü mü yoksa taşın ağırlığı mı?
  basitçe bakarsak taşın ağırlığının daha hızlı olması imkansız değil mi? yaratan bir güç uygulamadıktan sonra nasıl taş yaratılabilir? taş nasıl ağırlaşabilir. tanrının gücü her an önde olmalı ki mantıksal bir yanlışlık olmasın.

  bu yüzden matematiksel olarak yaratamaz. yani yaratacağı her taşı kaldırır.

  (bkz: işimde de değilim gücümde de)
  34 -5 ... micro cuts
 9. 9.
  ateistler ispat yoluna gitmezler.
  zira, olmayan bir olgunun ispatı yoktur onlara göre..

  tanrıya inanan fakat yine de sorgulayan birinin 'yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıkar' ile benzeşen bir sorusudur bu olsa olsa..
  2 -1 ... kaytan biyikli dilber
 10. 10.
  önce kaldıramayacağı taşı, sonra o taşı kaldırabileceği kudreti yaratır diyerekten saçma bir cevap verilebilitesi yüksek, dinden imandan uzak soru. summe hasa.
  5 ... maydanoz