bugün

Şüphesiz Allah, hiçbir şeyle (ve hiçbir şekilde) insanlara zulmetmez. (O kullarına haksızlık etmekten ve zarar vermekten münezzehtir.) Ancak insanlar (günahlara dalmak, fıtrata ve şeriata aykırı davranmak ve kötülüklere sapmak suretiyle) kendi kendilerine zulmetmekte (bela ve cezaları hak etmekte) dirler.

(yunus suresi 44. ayet)
intikam nedir diye düşündüm yapılan hatanın ödetilmesi. Ayete bakalım "Başınıza gelen her musibet, sizin ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Bununla beraber Allah, kusurlarınızın pek çoğunu da affeder."
Peki her sıkintı hatalarımızdan mi kaynaklanıyor bakalım;

"çaresiz sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan, candan ve hasılâttan eksiklik ile imtihan edeceğiz, müjdele o sabırlıları"

Bu kadarla bitmez tabi okuyup anlamak lazım.
allah merhametlilerin en merhametlisidir. cenabı hak hiçbir kulunu hemen cezalandırmaz. zaten intikam almak gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü intikam bir kişiye verdiğiniz zarar karşılığında o kişinin size karşılık verme olasılığıdır ki biz aciz insanoğlu rabbimize haşa nasıl zarar verebiliriz? şuna dikkat ediniz o kadar günaha batmış bedenler var ki dünyada ama hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. katiller, fuhuş yapanlar, travestiler, çoluk çocuğa sapkınlık yapanlar, hayvanlara zulmedenler ve daha niceleri. ama hayatlarına devam ediyorlar. hiçbirinin başına taş yağıyor mu? elbette hesap gününde cezalarını çekeceklerdir ama cenabı hak hiçbir kulundan intikam almaz. bu söz yanlıştır.
Yine dinle alakam olmadan dini bi başlığa entry gircem ama bu tam şeye benziyor, mesela küçük kardeş yatak odasındaki aynayı falan kırar, ebeveynleri gelince, abim yaptı eeeaaa.
Kinciliği kendine inanmayanı yakmakla tehdit etmesinden belli değil mi? Madem çok merhametlisin ya ceza verme ya da gücünle inanmasını sağla, olmuyor böyle insanları seçimlerinden dolayı cezalandırmak.
Pis kinlerini din eylemiş yobazların boş lafıdır.

Bir de şunun kendisine beğendiği nicke bakın: sevgi böcüşü!

De s... oradan seni gidi yobaz çıyan seni...

Boklu badeli götünüzü ne kadar yırtarsanız yırtın bize din, iman dayatması yapamayacaksınız. Siz kuran kurslarındaki çocukları korkutmaya devam edin.
Bu konuda bende kendine çok kırgınım.
Benim kaderimi önceden yazmış.

Sonra bi de intikam mı alıyor?
yav hee he!
görsel
Benim inandığım Allah, inanan inanmayan tüm insanlara, tüm canlılara sevgi ve merhametle davranır.
Hak intikamını yine kul eli ile alır.
Ledün ilmini bilmeyen, bunu kul yaptı sanır.
Ayet atmayı bırakın insanperestler.

Uyarıyı hep başkaları için yapıldığını düşünüyorsunuz ama halat tutanı el etek öpeni uyaranınızı hiç görmedik haksızlığa hırsızlığa karşı susan dilsiz şeytanlar.

Allahın vasıflarını insanlarda gören şarlatanlar kesin sesinizi.
Allah'ın insanlardan öç almak için sinsi planlar yapma fikri... Hem neyin öcünü alacak. intikam, öç için bizim ona zarar vermemiz lazım.

Allah Erol taş mı, Aliye rona mı.
De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir. (Zümer Suresi, 53. ayet)
allah intikam değil, merhamet sahibidir. evrende ki bütün inananlar farkında olmasa bile allah bizi bizden daha çok düşünüyor. farkında olmamanın adı, ateist olmak anlamında değil. inanan ibadet eden kişiler de inanıyor gerçekten lakin bizim bir adımımız bin adım gibi de gözükür.
intikam isteyen bir Allah, kimden! intikam istiyor aciz insan oğlundan! böyle bir Allah a inanıyorsan bence yanlış kulvardasın kardeşim.

Kainatı yarattığına inandığın tanrının saçma sapan insan meseleleri ile uğraşacağına inanmak abeste iştigal benim için.

Aslında tanrının kin güttüğüne, insanlara kızdığına vs yani insan vasıflarına ait olduğuna dair inanç sistemi mısır dininden arak yapan yahudilere aittir.

Yahudilere göre Allah insan suretindedir yani aslında bir insandır. Misal elleri vardır, kulakları vardır, gözleri vardır hatta kuran da bile buna atıf vardır. Zaten islamda, yahudi mitinden etkilenmiştir.
Hem yarat sevgili kullarım de hem intikam sahibi olup üzerlerine ateşler şal.Buda garip bir durum aslında.
Sonsuz gücü var virüsle mi uğraşıyor? Direkt taş etsin misal.
fethullah'ı allah değil atlet yerle bir etti sanıyordum ama neyse...

bu arada dini yükselmek için kullanan bir o tabi ki... hakkından gelindi, derdimiz kalmadı.

bu arada bu slogana bayılıyorum.

alllaaaahhh innntikaaammm saaahibidiiir...

ver arkadan alev efektini ver...

çok korktuk. sonra?

"onunnn emiiirrr ve yaasakklarınaa..."

e iyi de camileri ve kabe'yi kapattınız!

"sucukçu muhasebecisi han efendimize oy vermeye devam"

ha, şimdi derdin anlaşıldı...

gidinin yobaz çıyanları sizi...