1. 1.
  allah'ın bir ismi de müntekim- sıfatı da züntikamdır. intikam sahibidir. ve allah öylesine güçlüdür ki bunu gözle bile görünmeyen bir virüs ile bile kolayca yapabilir.

  allah düşmanları bu salgından korksun.

  allah'ı sevenler de onun gazabından korksun, emin olmasın. ama hüsnü zanı da bırakmasın.
  17 -30 ... sevgikelebegi
 2. 2.
  Ya bsg.
  Virüsün allahla ne alakası var.
  Kabeyi acın camileri açın siz önce.
  15 -18 ... federal almanya
 3. 3.
  allah yaratıcı değil mi?
  kin gütmeyecek kadar olgun olması gerekmiyor mu?

  dervişlerin bile anasına sövünce eyvallah demiyor mu?
  7 -5 ... biyrunefenim
 4. 4.
  Şüphesiz Allah, hiçbir şeyle (ve hiçbir şekilde) insanlara zulmetmez. (O kullarına haksızlık etmekten ve zarar vermekten münezzehtir.) Ancak insanlar (günahlara dalmak, fıtrata ve şeriata aykırı davranmak ve kötülüklere sapmak suretiyle) kendi kendilerine zulmetmekte (bela ve cezaları hak etmekte) dirler.

  (yunus suresi 44. ayet)
  16 -3 ... tutsununucunudoseyelimabi
 5. 5.
  Allah'ı kendi zihninizdeki kirlere alet etmeyin.

  Allah inanmayanlardan intikam almak isteseydi inanmamak gibi bir seçenek vermezdi.

  Seçme hakkı verip kendisini seçmeyenlerden intikam almak Allah'ın işi değildir. Dünyada canlılara zarar verip, doğayı mahvedip, dengeyi bozup suçu da Allah'a atıyorsunuz.
  8 -5 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  bu ne sinir ya kan şekeri düşmüş gibi, virüs, göktaşı, çekirge, volkan patlaması. aşırı atarlı bu günlerde.
  6 -7 ... ebu fesat
 7. 7.
  O kadar cehennem yarat, öldüğünde mezarında meleklere dövdürt, bir de dünya da çile çektir.

  Yok babam yok. Madem bi boklar yedirtecek vasıflarda yarattın ee bizde yiyelim de cezamızı cehennemde çekelim burda çektirmek nedir? Yakışıyor mu senin gibi Allah’a?
  3 -8 ... pencere amelesi rapunzell
 8. 8.
  intikam nedir diye düşündüm yapılan hatanın ödetilmesi. Ayete bakalım "Başınıza gelen her musibet, sizin ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Bununla beraber Allah, kusurlarınızın pek çoğunu da affeder."
  Peki her sıkintı hatalarımızdan mi kaynaklanıyor bakalım;

  "çaresiz sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan, candan ve hasılâttan eksiklik ile imtihan edeceğiz, müjdele o sabırlıları"

  Bu kadarla bitmez tabi okuyup anlamak lazım.
  2 ... hayatcicekleracti
 9. 9.
  allah merhametlilerin en merhametlisidir. cenabı hak hiçbir kulunu hemen cezalandırmaz. zaten intikam almak gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü intikam bir kişiye verdiğiniz zarar karşılığında o kişinin size karşılık verme olasılığıdır ki biz aciz insanoğlu rabbimize haşa nasıl zarar verebiliriz? şuna dikkat ediniz o kadar günaha batmış bedenler var ki dünyada ama hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. katiller, fuhuş yapanlar, travestiler, çoluk çocuğa sapkınlık yapanlar, hayvanlara zulmedenler ve daha niceleri. ama hayatlarına devam ediyorlar. hiçbirinin başına taş yağıyor mu? elbette hesap gününde cezalarını çekeceklerdir ama cenabı hak hiçbir kulundan intikam almaz. bu söz yanlıştır.
  6 ... alininki
 10. 10.
  Yine dinle alakam olmadan dini bi başlığa entry gircem ama bu tam şeye benziyor, mesela küçük kardeş yatak odasındaki aynayı falan kırar, ebeveynleri gelince, abim yaptı eeeaaa.
  1 ... ahhh wire