bugün

Efendim madem bugün o kadar sözlük yazarı beni
yahudi sempatizanı, satılmıs turk, sen turk musun , sen yahudi yarrağı görmüşsün bir de bizimkini gör bizi daha çok seversin, yahudiler seni domaltsın siksin, şeklinde epeyce söylemlere maruz kaldım..
Bunu da yazayım da sakirtler de birşeyler yazsın.Kufur yemekte jubilemi yapayım.

Efenim allah diye inanılan varlık vakti zamanında oturmus israil ogulları ile antlaşma yapmış..
Al gülüm ver gülüm ilişkisi tamamen.
Demiş ki ;
Ben size cenneti verecem siz de bana itaat edeceksiniz.
Sonra onlara topraklar vaad etmiş..
Tüm dünyaya üstüm kılacağını söylemiş..

Kimseye bu vaadler yapılmamış..
Başka kimseye anlaşma teklif etmemiş.
Başka hangi milletin adı 3 kutsal kitapta geçer ki ?

Siz diyin allah üstün kıldı israili ben diyeyim zeki millettirler.
Sonuc değişmez ;
israilogulları muazzam bir millettir.
(bkz: allah ile aldatmak)
allah adildir ve ona iftira atanların sonu cehennem çukurudur.

allah ı adil olmamak la suclamak en hafififnden salaklıktır, kendi yaptıkları zulm u görmeyip digerlerine bok atma girişimidir.

not: ayrıca allah a iftira atıp, israil sevdalılıgını sözlüge tasıyan zat a şunu derim, kötü söz, karşılıgı yoksa küfürdür, karşılıgı varsa sıfattır. misal, bir insana o.. çocugu dersin, onun annesi ne iftira atarsın, ama o çocugun annesin o ise bu o çocugu sıfattır bunu en iyi senbilirsin. türkiye de yasayıp, türklerin içinde yasayıp, şefkat in ve vicdanın temsilcisi bu milletin içinde bugün 5.gün 3 aylık çocukları katleden kan içici bir milleti ve onun dünya tarihinde görülmemiş bir katliama imza atmış bir devleti övmek en azından onunla ortak olmaktır. insan elinden bir şey gelmiyorsa zalim karşısında içinden buguz edene denir, vahsete kızmayan kimseye insan demek, insan soyuna iftira olur, o. çocuguna sıfatını hatırlatmak ise bir nevi buguz şeklidir.
zenci birini görünce hissedilen beyhude duygulardan. (bkz: swh)
(bkz: allah ın adaletle uğraşmaması) . yaratmış ve bu diyardan çekip gitmiş olabilir.
kader inancını henüz oturtamamış bir insanın zamanla aklından geçebilecek düşünce.

geçmesi dileğiyle *
allah'ın varlığına ve sıfatlarına inanmamış insan düşüncesi, inanan bi' insan olarak ben allah'ın sonsuz kudret ve adalete sahip olduğunu ve bu dünyanın bi' de ahiret yaşamı olduğuna inandığım için bu kadar saçma ve tutarsız cümleler aklıma gelmiyor.
y.rak gibi bir hayat yüzünden sürekli düşüncelerde yer bulan sorunsalımsı.
bush gibi günahkar bir kulun kadar da mı değerim yok ?
içinde garip bir ikilem barındıran düşünce biçimi. Yani allah'ın varlığına inanıyorsanız onun gönderdiği kitaplara da inanmanız gerekiyor, en azından kendi dinim için söyleyebilirim ki allah adil olacağının garantisini veriyor. Allah'a inanmıyorsanız olmayan bir varlığı adil olmamakla suçlamak kadar geri zekalı bir düşünce yoktur sanırım. Kendi gerzek adaletsizliğinizi, kendi inanmadığınız bir güce bağlamak ne kadar da mantıklı olduğunuzu gösteriyor sanırım. He ben inanıyorum ama adil değil derseniz allah'a karşı gelmek için bunu yapmış olursunuz o da diğer saydıklarımdan daha az mantıksız değil tabi.
(bkz: biz sizi diger milletlere ustun kilmistik/#4447338)
(bkz: ateş seni çağırıyoo)
(bkz: allah ın adil olamaması)
anlaşılmadığı için yanlış yorumlanan bir söz öbeğidir. oysaki biraz düşünmek yeterli olacaktır. allah' ın adil olmasındaki kasıt nedir peki? şöyle açıklayayım: allah herkese çeşitli nimetler verir kimine az, kimine çok. bu açıdan direk yargılarsak adil değil lan deriz tabi, neden benim a şahsı gibi bir evim yok neden onun gibi bir hayatım yok deriz. adillik burda devreye girmiyor zaten, adillik yargılamada devreye giriyor.

adillik, herkesin sahip oldukları ölçüsünde imtihana tabi tutulması demektir. allah insanı verdikleriyle sınav yapar. belki sana daha az vermiştir, ama sen onun verdiklerini hayırda kullanmışsındır, senden daha iyi imkanı olan kişi ise sadece kendi nefsine kullanmıştır. yani sen daha avantajlısındır.

olaya bu mantaliteyle yaklaştığımızda allah' ın adil olmasından kasıt anlaşılmıştır umarım.
gece şu trt/antilop işini yazarken aklıma geldi...

sen insanı şöyle yarattım bele yarattım de...

bize verdiği bir avuçluk bir büllük... allaan eşeğine, eşşoğleşeğine verdiği...

neyse daha fazla konuşmak istemiyorum.