bugün

görsel
dindoşlar hayatta acı çekmezsek zaten bir anlamı olmaz diyor şimdi acı çekiyoruz ne anlamı var lan göt! değince alınıyorlar. ayrıca varoluş gibi karmaşık bir konuyu elma, günah, addem ve havva gibi olay üzerinden açıklamak da ironidir. bu derece kompleks ve bilinmezlikle dolu bir evrenin var olmasının neden elma mı? yani bizim problemimiz elma mı? sus cevap verme.
Hadi hepsi neyse de yok efendim Allah şeytana secde et demiş o da bana kimse emir veremez diye atar gider yapıp çekmiş kapıyı çıkmış gitmiş.

Sebebi de şu insan topraktan ben ateşten yaratıldım hahahaha.

Hikaye güzel ama sebebi komik. Bence o kısmı biraz daha yaratıcı yazabilirlerdi.
kardeş belki ben olsam yemeyeceğim elmayı.

kur'an da yazıyor, her insan kendi yaptığından sorumludur diyor, enteresan bir durum.
iddialaşmamışlar, şeytan Allah'tan izin istemiş.
Şimdi sen yüce yaradan Allâh CC. Yü tanıyorsun kudretinden şüphen yok bu nasıl bi kafadır ya ben senin yarattığına secde etmem neyse olay bu şekilde şimdi inceleyelim.
1- secde etmek sadece Allah karşı yapılan bir davranış değilmidir peki allah niye kendi yarattığı bir varlığa secde edilmesini istiyor.
2- şeytan burada birnevi Allâha kafa tutuyor peki allah niye bu başkaldırışı cezalandırmıyor da onun fikrine hak verip insanı kandırıp kandıramayacağı konusunda ister iddia deyin ister başka birşey niye böyle bir oyun içime giriliyor.
3- seytanın baş kaldırışından niye insan etkileniyor ve buna göre cennete yada cehennem e gönderiliyor.
4- zaten şeytan diyor ki
- Bana süre ver kıyamete kadar insanoğlunu kandırayım.
E zaten burda dikkat ederseniz seytanın insanoğlunu saptıracağından bahsediliyor yani sonucu açık olan bir dava iddia ya girmez.
Yani bilemiyorum üzerinde durulması gereken konulardır bunlar öyle kulaktan dolma iki üç kelime ile bir sonuca varılmaz. Allah insanı diğer canlılardan ayırt eden özellikleri akıl ı vermiş yani bu doğrultuda bize gönderilen kutsal kitabı okuyup allahın vermiş olduğu aklında etkisi ile doğru sonuca varılması muhtemeldir ama bütün bunlar yapıldığı takdirde tatmin olunmuyorsa bu sistemde bir açık olduğu görülür ve tekrar üstünde düşünülmesi gereken bir konudur.