bugün

istediği için. Kıyamet gününden sonra şeytan da cehennemde yanacak. işte bunlar hep cahillikten.
çizgifilmlerden yola çıkıp allah ve şeytanı savaşan 2 süper güçlü tanrısal varlık olarak gören beyinlerin sorduğu sorudur. 0-6 yaş için sözlük açın orda yazsınlar aq.
Oha adam bu kafayla islâmiyeti çökertti beyler konseyi toplayın! Yarraamm!
Allah tabi ki herşeye hâkimdir! isteseydi direk cennette de olurduk değil mi? Herşeyin bir sebebi var evlat yorma sen kendini böyle düşüncelerle.
harika soru.
düşündüm. şimdi ateist oluyorum.
Gucu yetmiyor olsaydi mantik olarak hâşa şeytanin allahtan üstun olmasi ve onu engellemesi gerekiyordu. Şeytan bile Allah a iman eder onun üstünlüğünü kabul eder.
Allah buna fazla yüz vermiş bunun da götü kalkmış demeki.
insanlar biraz eğlensin diye allah'ın sınavlarından biri işte.
cahil sorusu.

şeytan yenilmezdir.
http://www.allaboutgod.co...y-did-god-create-evil.htm
insanları imtihan etmek için var, sen allahla şeytanı savaşıyor mu sanıyordun?
allah her şeye gücü yeten biriyse o zaman şöyle bir anlaşma neden yapmıyor.

şimdi işine karışmak gibi olmasın tabi ama insanlara mesela yaşadığı her şeyi unuttursa sonra hepsini cennete alıp onlar cicili bicili eşler verse daha iyi olmaz mı?

yani iyiyi ayırt etmek için kötüye gerek olacağına direk her şey iyi olsa.

şimdi şöyle denebilir o zaman insan iyiliğin kıymetini bilmeyecek.

tamam o zaman her şeye gücü yetmiyor mu bunun, ee o zaman kıymet bilecek şekilde yaratsın veya dizayn etsin her şeyi olmaz mı?

neyse allah 'ın işine karışılmaz.
şeytan önceden (feto) gibi melekmiş, sonra feto'nun tayyip'i kandırdığı gibi allah'ımızı kandırmış. dinde böyle kandırma işleri çoktur. baksana hz. tayyip'I DE HERKES KANDIRIP KAZIKLIYOR.

edit: ALLAh olunca çok saflaşıyorsun.
7 yaşındaki kuzenim bundan daha mantıklı soru soruyor, acıdım şimdi.
güncel Önemli Başlıklar