1. 1.
  sen sor diye cevaplanabilecek soru.
  1 -3 ... oytunkaran
 2. 2.
  "Eğer gayba inanmak gerekmeseydi böyle sorunsallar da mutlaka olmazdı." diye cevaplanabilecek sorunsaldır.
  3 ... cokzararli
 3. 3.
  bunu diyen bunu da dedi:
  (bkz: allah ın halı sahada gol şansı vermemesi)
  1 -3 ... sirin dede
 4. 4.
  (bkz: allahı güvenlik görevlisi sanmak) verilecek tek cevaptır.
  3 -1 ... irticai faaliyet
 5. 5.
  Puzzle'in tek parcasina bakarsaniz bunu gorursun tabi. Butun resme bakmak lazim. Sonuc olarak allah bu dini tamamlayacak. Ve lev kerihel kafirun.
  2 -2 ... acimayi birakali cok oldu
 6. 6.
  Simdi arkadasim Allah(cc) hz muhammed (sav)'dan sonra peygamber gondermemistir ama her donemde bi yol gosterici olmalidir. Halifeligin anlamida: kendinden sonra gelen'dir. Hz muhammed'ten sonra gelen 4 halife secimle, buyuk sahabilerin onerileriyle gelmistir ama ondan sonra babadan ogla gecen bi sistem haline gelmistir hz muhammed'den sonra gelen degil de cidden babasindan sonra gelen olmustur. Ve zaman zaman halifelik kullanilmistir. Bkz:(muaviyenin oglu yezid) ama bu kullanilma aslinda muslumanlarin bi testidir. O yuzden muslumanlar da halifeligi kotu kullandigini gorunce gereken mudahaleyi yapmistir. Bu kotu kullanmadan kasit istemeden olsun, farkina varmadan olsun kotu kullanmadir. Bunlarin hepsi bize bir imtihandir. Evet Allah (cc) gerektiginde gucunu kudretini gostermistir ama bu durumlar ozeldir. Sirk'tir, Allah'in elcisine saldirilardir bunlar onemli konulardir. Evet halifelik kalkti ama Allah herzaman muslumanlarin yanindadir. Muslumanlik hic bi zaman bitmeyecektir. Sadece makam kalkmistir ama Allah her yy'da bir muceddid gondermeye devam etmistir.

  Bi sorun varsa beklerim kardesim senin de hidayete ermen duasiyla..
  3 -1 ... usooo
 7. 7.
  idrak-i maali bu küçük akla gerekmez,Zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez. (Hep merak ederdim bu sözü ne zaman kullanacağım diye)
  Peygamberleri Allah belirler. Halifeleri ise insanlar tayin eder. Bu bir kategorize özrüdür.
  2 -1 ... pisuvardaki adam
 8. 7.
  çok komik sorunsal... ilkokul öncesinde benim de vardı bu türden sorunsallarım:

  - büyük baba söyler misin, allah bulutları neden yaratmış?
  2 -1 ... tahin ile pekmez
 9. 8.
  sorun değil, soru değil, saçmalıktır. allah halifeleri korumak üzerine bir söz mü verdi? çocuk bakıcısı mı sanılmakta allah? inanan insanların torpili mi var dünyada? gibi sorular akla gelmektedir haliyle, eğer öyleyse "ağlamayana meme yok" lafı akla gelebilecek ilk cümledir.
  4 ... zetrimani
 10. 9.
  4.halifeden sonraki halifeler gerçek halife olmadığı için olabilir. zira halifelik makamı bu kişilerden sonra kalkmıştır zaten. 4. halife Hz. Ali bile bu konuda şaibe altındadır ama yinede o da sayılmalıdır.
  -3 ... incikcincik