1. 1.
  önceki hayatının karması doğrultusunda tamamen senin seçimine göre bedenlendin. yani bu senin kararındı. Bunun daha mantıklı bir açıklaması yok mesela. Tek bir şans veren diğer dinler bunun mantıklı açıklamasını yapamazlar.
  1 -8 ... blast 7
 2. 2.
  inançsızlığın seviyesini düşüren soru. bunu soranı allah neden yaratmıştır benim de sorum bu.
  1 ... aspirine
 3. 3.
  felsefeden yoksun, ciddiyetsiz, tanrı tanımını kafasında tam oturtamamış, absürt bir soru. bir sürü cevabı olabilir. (bkz: neden) (bkz: nedensellik) (bkz: tanrı) (bkz: determinizm) (bkz: etik) (bkz: kötülük problemi) başka... bunlar şimdilik başlangıç olsun. türkçe anahtar kelimeler, azcık düşünün.

  edit: o anki toyluğuna göre birinin düşünmeye başlaması için hiç bir soru absürt değildir gerçi de... seziyor insan niyeti ve ısrarı.

  x ve y olsun, x "ne amaçla, ne anlamla" olsun. y "neyin sonucunda, ne ile birlikte" olsun. allah x engelli insanları yarattı? çok fazla değişik cevabı olabilirm tanrı tanımına göre değişir. allah y engelli insanları yarattı? öncelikle mutasyonlar ve hastalık, doğanın kanunu. evrimsel süreçte de yok olan, elenen bir sürü birey var. doğuştan dezavantajlı olabiliyor bireyler. böyle yani. biyoloji, biyokimya, kimya, fizik, neden? hidrojen atomu, teee neden bir şeyler var?'a kadar gider bu. yani neden bir şeyler var sorusu ile, neden tanrı şunu yapıyor, neden bir çocuğun sümüğü akıyor sorusu çok da bağlantısız değil. bu tarz soruları ciddiyetsiz bulma sebebim, henüz daha onca bir sürü soru varken, daha varoluşu adam gibi temellendirememişken, bu tarz soruların ısrarla sorulmaya devam edilmesi. tanrı ahlaki bir yükümlülük altında mı yani algınızda. iyiymiş. kusur, kusursuzluk nedir yahu? bu kavramların tanımı o kadar iyi oturdu mu gerçekten. mükemellik, kusurluluk, mutlak guzellik, iyilik vesaire? iyilik kötülük oturdu mu o kadar. mesele bu.
  4 -3 ... nuclearbat
 4. 4.
  Belkide şükret diye yaratmıştır.
  ibret al da haline şükret diye.
  4 -5 ... muphem hatun
 5. 5.
  Kısır döngü.
  —Engellilerin sınavı, sağlıklıların şükür sebebi.—

  Bundan başka bir şey diyeni ne gördüm ne de duydum. Elindekilerin kıymetini bilmek icin çevrende senden daha zayıf birilerinin olmasını bekliyorsan kusura bakma da ikiyüzlüsündür. Bunun şükür ile alakası yok.
  2 -4 ... odysseus
 6. 6.
  bir sağlıklı insan kaç kromozom eder, kaç pigment lazım sorusunu soralım diye değil herhalde.
  ... beyin var kullanmak istersen
 7. 7.
  allah insanları neden yarattı ? allah kusursuz ise yarattıklarını neden sınar ?.......

  cevaplar basit allah yok beyler.
  1 -3 ... stallion
 8. 8.
  Bir diğeri allah youtuberleri neden yarattı :(
  3 ... nadyaileivan
 9. 9.
  insanlar sonradan da engelli hale gelebiliyor. Dünya hali.
  1 ... nothingmust
 10. 10.
  Bırakın lagalugayı. Sağlıksız beslenme gdo her şeyin içinde katkı maddesi tüket tüket kus sonra tekrar tüket. Fabrikalar santraller gezegenin havasını siksin. Her taraf radyasyon elektronik aletlerle yat kalk. Bunların hiçbirine karşı çıkma. Sığır gibi yaşa sağlığından ol. Sonra neden engelli çocuk doğdu. Neden kalp ritmi bozuk. He tanrı yaptı bunu amına koyayım. Bi de buna karşı savunma yapmaya çalışanlar var ki tam rezillik. Insanlar ne çekiyorsa bilinçsizlikten çekiyor. Bırakın saçmalamayı.

  Edit: bu arada eksiği olanları şükür hatırlatıcısı olarak gören ve onların o halde olma sebebini allah zanneden sözde mümin arkadaşların da amına koyayım. Inandığın şey allah degil haberin olsun. Bi sıfatlarını öğren önce.
  1 ... yok herif