bugün

Çünkü bu kadar karmaşa ve keşmekeş içerisindeki düzensiz bir alemde kusursuz bir yaratılıştan söz edilemez. Dolayısıyla bir yaratıcıdan da söz edilemez. Dünyadaki adaletsizlik, bir yanda bolluk diğer yanda açlık içinde yaşayan insanlar... evet adalet bunun neresinde. Allah’ın terazisi hassastır diye uyutulduk senelerce ama o hassas terazi nedense hiç doğru tartmadı.
yokluk delile ihtiyaç duymaz. yok olan yoktur.

asıl, ispatla mükellef olanlar var olduğunu iddia edenlerdir.
görsel

Allahın terazisi hasastır.Doğru

Dünyamızın hasas ayarla diğer gezegenlere üstün olması bunun bir örneğidir.

''Şüphesiz biz herşeyi belli bir ölçüye, düzene ve plana göre yarattık.''KAMER Suresi
Felsefik inkar metodlarını yokluk kavramıyla dillendirenler önce yokluğun ne olup olmadığını bir öğrensinler de sonra gelip burada ahkam kessinler. Dil ve kelime anlamı itibariyle yokluk nedir?

yokluk ad

1. yok olma, bulunmama durumu.
"Bir kimsenin yokluğunda konuşulmaz"

Madem ki yok olduğunu iddia ediyorsunuz o halde allah hakkında niçin konuşuyorsunuz? Allah diyorsanız tek bir ilahın özel ismini kullanıyorsanız o halde önce varlığını bilmiş idrak etmiş az da olsa tanımış olmanız gerekir. Siyaset dilinde buna tanımak ve resmiyeti kabul denir. Demek ki bimediğiniz tanımadığınız bir şeyi inkar edemezsiniz. O halde Tanıyorsunuz biliyorsunuz ve bile bile inkâr ediyorsunuz. Aksi taktirde bu durumu felsefeyle sözde delillendirmeye luzum hissetmezdiniz. Niye bir insan olmayanın yokluğunu iddia etsin ki? Öyle ya laf olsun diye söylemiyorsanız ve iddianızda ciddiyseniz demek ki var.

Sanığa başka sorum yok hakim bey..
ezel ve ebed kayramı hakkında bilgisi olmayan aklı ermeyen başlıktır.
inanıyorsan var inanmıyorsan yoktur.
Eskiden vardı. Yokluğuna inayım diye ilaç kullanıyorum. iyi böyle. Artık hastalanmıyorum hiç. ilacın adı: zaman. Alıyorsun allah ölüyor. Vicdan da rahatlıyor. Can çekişiyordu hasta.
Doğruluğu %100 olmayan söylem.
şey zamiri her yerde ayrı yazılır amk. beyninin pekmezini akıtmışlar.
Ben varım. Kahrolsun allah.
öyle herşey kendiliğinden oluşamaz diye düşünüyorum.
Çünkü olması için hiçbir sebep yok.
Ne kadar rahat dimi yok felan.Böyle liseli embesiller gibi konuşmak.Varsa ne bok yiyeceksiniz merak ediyorum.Ebedi olarak gidin görün ebenizin tarlasını.
bu kadar geri zekalı insan var..
Öyle bir gün ki "daha önceden melek olduğumuzu hatirlayip" ve anadan üryan elbisesiz cağrildigimiz yöne koşarak gideceğiz.. Topraktan bitecek bir yiyecek de olmaz heralde. Hesap görülene kadar bekleyin.

Ve size dünyevi bir tavsiyem var. Alanında uzman bir kaç kişiyi hocayı bir araya getirin. Ve onları dinleyin. Anlamadiginiz bir dil ile karşılaşacaksınız. Çünkü uzman değilsiniz.

Şimdi, gördüğüm kadarıyla anlamıyorsunuz.. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Alan ile donanmadan o alanda felsefe yapılmaz... komik duruma düşersin. Levelin düşük..
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Görmek istemeyenler icin yeterince karanlık, isteyenler icin de yeterince aydınlık vardır.

Blase pascal
En büyük örneği dünyada çok büyük bir adaletsizlik olması. Madem allah tüm kullarına adaletli davranır o zaman neden bir yanda aç bir yanda tok insanlar var. Neden bir yanda çok güzel bir yanda çok çirkin insanlar var. Bu mu adalet? Güzel kızlar yakışıklı ve zengin erkek bulurlar ama çirkin kızlar bi angutla evlenirler. Erkekler de aynı şekilde bir erkek çirkinse çirkin kızla evlenir. Yakışıklı ve çok çekici bir erkekse zengin ve güzel bir kızla evlenir aman neyse çok uzattım konuyu. Kısacası bu dünya adalet değil rastlantılar sonucu oluşmuş ölünce bok yoluna gideceğimiz bir dünya.
Çünkü kendisine her ihtiyaç duyduğumuzda bizi görmezden gelmesi olmadığının en büyük kanıtıdır.