1. 1.
    Uğur koşar adlı terapist bir yazarın kitabı. Kitabı elime alıp satın almaya karar vermem 10 saniye bile sürmedi. Aldığım zaman bu kadar iyi geleceğini düşünmemiştim. Öncelikle yazar bir terapist. Eğer aşamayacağınızı düşündüğünüz sorunlarınız varsa mutlaka okumalısınız. iyi geleceğinden hiç şüphem yok.
    6 -9 ... berkecandede
  2. 2.
    kaç gündür çok satanlar listesinde gördüğüm ve şaşırmama neden olan kitap. alıp okumadım, okumayacağım da belki ve bu yüzden yazdığım şey ön yargılı olabilir. bu nedir yahu?

allah de ötesini bırak.

insanlar ne bir araştırma kitabı okuyor ne de bir şeyleri kurcalıyor. hazır kitle. hazır isimler. hazır konular. gelsin paracıklar, şan, şöhret. al; allah dedim, ötesini bıraktım. entry bitti. bu muydu?

(bkz: inançlar ve dogmalar üzerinden pirim yapmak)

Ekleme: bugün itibarıyla okuduğum haberle birlikte müneccimlik katsayımı artırmış bulunmaktayım. Herif pisliğin teki çıktı Rıza baba!! ilgili haber:

http://www.birgun.net/hab...astirip-yazdi-130788.html
    16 -3 ... sakkaroz glikoz surubu
  3. 3.
    bizim toplumumuzun yaptığıdır. dua ederek zengin akıllı kültürlü olacaklarını sanarlar.
    3 -3 ... ecemcix
  4. 4.
    içinde bir yerlerde soğan cücüğünden bahseden kitap.

soğan cücüğü? hani ötesini bırakıyorduk?
    2 -1 ... bright light
  5. 5.
    nasıl olsa sonrasını unutacaklar mesajını verir. günümüz siyasetçilerinin yaptığıdır.
    4 -1 ... cocomuyo
  6. 6.
    (bkz: allah var keder yok)
    5 ... yolgezer
  7. 7.
    Kitap inanan insanların, yaşadıkları sıkıntılara artık göğüs geremeyeceklerini, her şeyin tükendiğini, çıkış yolu kalmadığını düşündüğü anlarda nasıl tevekküle yönelmeleri gerektiğini anlatmak üzere bir konu edinmiş.

Okuyan ve sığınacak bir şeyler bulamamış insanların görüşü önemlidir bu kitabı okuduktan sonra.
    Onlara ne katmıştır ya da ne katabilecektir.
    Okuduğu bu yöntemleri hayata geçirebilecek midir?

Yoksa zaten zihnine ve yaşadıklarına hükmedebilen, sona geldiğini düşünen, yenik hisseden, artık ilaçlar dışında hiçbir metaryelin kendine yardım edemeyeceğini düşünen biri bu kitabı okuduğunda bana kalırsa sadece çaresizliğe sürüklenir. Daha da dibe batar.

Kitap çıkış yolu arayanların kitabı.

Ve tevekküle sığınan ya da çıkış yolunu hayırlısı be gülüm moduna almış bir insanın okuma güdüsünü sadece kitabın ismine bakarak yorumlayamayız(sınız).

Uğur koşar diye bir yazar duymadım. Kitabını okumadım.
    yalnızca Tevekkülün gücüne inanarım.

Ve tevekkül nasıl edilir diye soran ama bunu din alimlerinden dinlerken bir türlü adapte olamamış bir insanın bu kitabı okumasının zararı olduğunu düşünmüyorum.
    Diğerleri zaten yorum yapmasın. Kitapçılar da bu kitap ile araştırma kitapları( o da neyse) aynı rafta olmuyor.
    2 -1 ... yusufun zuleyhasi
  8. 8.
    --spoiler--
    la tahzen, innallahe meana * *
    --spoiler--
    3 -1 ... arshil
  9. 9.
    insanları uyutmak için güzel bir söz.
    3 -4 ... lagardaslagardas
  10. 10.
    allah`ı vekil tayin edenler için en güvenli olaydır vekil et bırak evrenin dili ile gelen cevap korunmayı gösterir...
    bilenlere selam .
    1 -1 ... herlafamaydonoz