1. 1.
    inançlıyken bahane üretilip geçiştirilen ama dinden çıktıktan sonra aslında geçiştirilmeyecek kadar önem arz ettiği fark edilen sorulardan biri daha. hayır, sormadı. Sormuş da olabilir. Fark etmez. Sorduğunu hatırlamamak da sormamış kabul etmek için yeterli bir sebep.
    5 ... caesar marcus
  2. 2.
    sen kimsin ki sana soracak. allah diyoruz bakkal mehmet abi değil tövbe haşa.
    2 -9 ... ay ve gece
  3. 3.
    hımmm şey hatırlamıyorum, sormadı galiba.
    2 ... sadak4t
  4. 4.
    Uykusu gelmiş arkadaşin seni yatağa uğurluyoruz.
    3 -4 ... hayirlisi be
  5. 5.
    Allah seni yaratmadan önce sen diye bir şey yoktu. Daha önce var olmayan bir insana nasıl soru sorulabilirdi.

Paradoks değil, soru yanlış!

Edit: kuran bize yeter! Kurana dayanmayan -hadislerle- masallarla ilgilenmiyoruz. Biz o tür müslümanlardan değiliz.

Ruh veya insan sormuş işte, evet rabbimizsin cevabı da yeterli. itaat edilmiş. isyan yok.
    5 -5 ... mutemet ali riza efendi
  6. 6.
    @level 99 bu soru her ruha sorulmuş ve sonra insanlara unutturulmuştur.
    2 -1 ... super helix
  7. 7.
    daya kafana silahı "sikerim lan, istifa ediyorum." deyip sık kanka.

t: paradoks ile uzaktan yakından alakası olmayan sorunsalımsı.
    1 -2 ... kederlininja
  8. 8.
    bence sorması çok daha vahim olurdu.
    1 ... parfim
  9. 9.
    Yaratmak olmayan bir şeyi var etmek demektir. Olmayan bir şeye soru sormak mantık hatasıdır.

Soru yalnış. Böyle bir soru olmaz.
    3 -2 ... frekans
  10. 10.
    biz emaneti, göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar bunu yüklenmekten çekindiler, (sorumluluğundan) korktular. onu insan yüklendi. doğrusu o çok zalim, çok cahildir.

ahzab 72/

kıyamet gününde, biz bundan habersizdik demeyesiniz diye rabbin âdem oğullarından, onların bellerinden zürriyetlerini çıkardı, onları kendilerine şahit tuttu ve dedi ki: ben sizin rabbiniz değil miyim? (onlar da), evet (buna) şâhit olduk, dediler.

araf 172/

cevabı bu ayetlerde saklı.

edit: ruhların yaratılışı ile bedenlerin yaratılışı aynı değildir sayın yazar. kalu bela denilen bir vakıa var.

(bkz: bezm i elest)
    8 -1 ... semaatsiz