bugün

her şeye gücü yetiyorsa kendine denk bir varlık yaratabilir mi? başa çıkamazsa problemi o mu yaşar? yoksa yine gariban insanoğlu mu?
(bkz: paradoks)
hadi yarattı diyelim ne olacak? Denilecek soru.
her şeyi yaratmaya gücü yetmiyorsa yine tanrı olamaz.

(bkz: selam)
Olm bir tanesiyle başa çıkamıyoruz iki tanesini napacaksınız?
boş işlerle uğraşmayın gençler.
gercekten Allah Allah dedigim durumdur kral baska bi krala ben sikildim birazda sen kral ol sonra bana kralligimi geri verir gidersin demesi gibi biseyin demosu galiba.
Kafayı bilime kapayınca böyle kısa devre yapıyor. O yüzden eğitimden, bilimden şaşmayın. Yoksa şaşırtırlar böyle.
Ne sıkıcı oldu bu sözlük yau.
insan allah yaratabiliyor da, allah neden yaratamasın.
adam gibi bir peygamber bile yaratamamış ki, allah yaratsın.
çok sordum bu soruyu kendime ama yaratıyor ve onuda tekrar yok edebiliyor ama bunu soran zavallı aklı başka noktalara çalıştığından en ufak bir şeyi fark etmiyor her paradoksun üçüncü ve dördüncü cevabı olduğunu bilirsen çözersin yoksa bakar durursun.
Allah Alah Yaratmaz Ama Kul Put yaratır.
bazı sikkolar ciddi cevap vermeye çalışmış ama

yaratmaz demişler..

yaratamaz dememişler...
Bu tarz şeylere çok takılmayın, Obsesif Kompulsif Bozukluk denen lanet hastalığa yakalanışım ilk bu tarz bir şeyden olmuştu. Orospu çocuğu bir arkadaşım vardı sağ olsun hayatımı sikti.
O doğurmamış ve doğurulmamıştır. Tektir. Eşi ve benzeri yoktur.
iman etmeyen ne bilsin!?
o doğmamış ve doğurulmamış phuhahahahaha

bu adamlara çok artistik geliyor bu konuşmalar...

o hededir ve hödedir ve asla töde değildir bu yünzden hiç bir fete göte olamaz....

kesin ve net...

allah allahhhh kudretli anlatışa bak kesti attı bütün şüpheleri...
(bkz: tanrı kaldıramayacağı taşı yaratır mı) sorusunun başka bir versiyonudur.
matematik tanrısal dil derler.
bir otel düşünün, sonsuz odası var ve bir anda her odaya bir misafir girer.
bir otobüs gelir ve bir yolcu indirir otelin önüne. sorun; sonsuz odalı otelin tüm odaları işgaldir. yeni misafir nereye yerleştirilecek?

şöyle çözüm çıkarılır; oda sakinlerinin hepsine aynı anda odalarından çıkmaları ve yan odaya girmeleri rica edilir. böylece birinci oda boş kalır ve sonsuzluk artı 1 odanın 1inci odası hariç tüm odaları dolu olur. bu odaya yeni konuk girer.

günün sonunda, sonsuz odalı ve sonsuz misafiri olan otel, bir oda ve bir misafir büyümüştür.

-hilbert's paradox of the grand hotel