1. 1.
  troll değil arkadaşlar.

  gerçekten durum budur. ne kimseye kötülüğüm vardır ne bişey ama kaybettiklerim haksız yaşadığım herşey üst üste geldi. yıllardır yalvardım allaha yardım için ama değişen birşey olmadı.
  28 -7 ... runnpmcc
 2. 2.
  "Allah'ın bazısını bazısına üstün kılması nedeniyle ve mallarından harcamalarından ötürü erkekler, kadınlar üzerinde hüküm sahibidirler. (Ama öte yandan da) saliha kadınlar; gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri (hakları), kocasının bulunmadığı zamanda koruyanlardır. Baş kaldırmalarından endişelendiğiniz kadınlara (önce) öğüt verin, (etkili olmazsa) onları yataklarında yalnız bırakın, (o da olmazsa, son çare olarak sınırları aşmamak şartıyla) onları (iz bırakmayacak şekilde, suçlu oldukları hasebiyle) dövün. Size itaat ederlerse sakın aleyhlerine yol aramayın. (Unutmayın ki) Allah (hepinizden daha) yücedir, büyüktür.)"
  8 -11 ... iremga
 3. 3.
  "bunların hepsi sınav, sabrını, tevekkülünü kaybetme"ciler gelecek birazdan, hazır mısın!?
  18 -8 ... kiralik panda
 4. 4.
  Şükür ki hiç yaşamadığım histir. Bunu yaşayan arkadaşlar etraflarını incelesinler. Onlara bu düşünceleri bilinç dışı yollarla zerk etmeye çalışan medya ve arkadaşlarından uzak dursunlar. Kur'anda ki bütün ayetler güzeldir elbet ama açıp en sevdikleri ayetleri okusunlar bir daha. Yaradanı yaradılışı düşünüp hayran kalsınlar. Son olarak istihare namazı kılsınlar.
  2 -3 ... hukumet sozcusu
 5. 5.
  imtihandır. sabır gerektirir. Allah sabır versin kardeşim.
  herkesin imtihanı farklı.
  8 -3 ... kazangap
 6. 6.
  çünkü yardım edecek bir allah falan yok.
  7 -3 ... kivilive
 7. 5.
  21. yy'ın maddeci, akılcı çizgisi ve dünya düzeni karşısında çok sayıda insanın başına gelen hadise. günümüzde inandım diyerek inancına göre yaşayan çok az insan bulunmakta, gerisine zaten kültürel inançlı diyoruz.

  yoksa eline iki saniye ateş değmiş bir insanın gerçekten yanacağına inanıp başını secdeden kaldırmasına imkân yok, inandım diyen de inanmıyor.
  2 -1 ... mukallit
 8. 6.
  hayatta kötü şeyler yaşadı diye insanlar nasıl inancını kaybediyor aklım almıyor. bir tanrıya inanıyorsan, artık adı allah olur, yahve olur vs farketmez, yaşadığın her şeyin iyi ya da kötü onun iradesi dahilinde olduğunu en baştan kabul etmen ve sorgulamaman lazım. ha desen ki tanrının varlığını mantiken doğrulayamıyorum o zaman derim ki adam sorguluyor ve tanrıya inanmıyor ya da inancını kaybediyor lakin başıma kötü şeyler geldi o zaman allah yok demek saçma.

  not: ateistspor
  3 -5 ... ecinni
 9. 7.
  burası imtihan dünyası. allah'a tevekkül et ve daha kötüsünü yaşamadığına şükret.
  3 -3 ... selia
 10. 8.
  hayat kötü gitmeye başlayınca bazıları için gerçekleşendir. işin ilginç tarafı hayat iyiye gidince de inançları pek artmaz bu kimselerin.
  7 -2 ... yazar x