bugün

sinir nirvanası halinde korkusuzca sövmek..
adana'lı ların yapabileceği bir eylemdir;adana'da bir laf vardır,allah'a kitaba küfür eden yeryüzünde 2 millet varmış biri adana'lılar diğeride eskimo'lar. (bkz: adana küfürleri)
rezil bir alışkanlık olup adana, osmaniye ve mersin'de boş zaman aktivitesi halini almış faaliyettir. ne desem ben bilemedim, şu ana kadar gördüklerime tükürük saçarak "hayvan herif küfredecek şey mi kalmadı?" demek oldu tek yapabildiğim. hala artistik yapanı dayanamadığımda meşe odunuyla dövdüm. meşe odunu bir aşktır allah'a küfredenlerde.

bir de "müslüman olmayan insan davranışı" falan demeyin rica ediyorum lan. hani ben helenistik kültürün dölü değilim ama "zeus'un da mna koyayım ra'yı da skeyim" derken ürperiyor, "abi adamlar inanmışlar en nihayetinde" deyip susuyorum. inançla falan alakası olmaz bunun.
şeriatla yönetilen ülkelerde ölüm sebebi davranış.
mersin'de çok sık duyabileceğiniz küfür şekli.

adanalının biri parayı bulmuş, hacca gitmiş. dinle pek bir ilgisi yokmuş ama korku işte. yanındakilerin anlatması gerekmiş bir bir ne yapması gerektiğini. işte burası kabe etrafında dön, burada tavaf et, şu duayı oku falan filan. en sonunda şeytan taşlamaya gelmiş sıra. burda ne yapıyoruz diye sormuş adanalı. yerden taş al şuraya at demişler. neden diye sormuş. orda şeytan var demişler. vay amına koduğumun şeytanı demiş. hemen eğilmiş yerden bir avuç taş almış, teker teker atmaya başlamış bir yandan da şeytana küfür ediyormuş. senin allahını, ulan senin kitabını, peygamberini.
Adanada allaha küfretme yaşı 9'a kadar inmiştir. Adanada bulunan bir alışveriş merkezinden evime gitmek için otobüse binmiştim. Hemen arkamda 2 çocuk oyun oynamaktadır...
"1.-baaak. annem bana kılıç aldı.
2.-bende silah istedim.bana da alacaklar.
1.-benim kılıcım silahdan kuvvetli.
2.-bana alacakları silah en iyisi.
1.- hayır bu allahın kılıcı.
2.-allahın kılıcı yok
1.-allahın kılıcı lan.en iyisi bu.
2.-allahın kılıcı olmaz.benim silahım daha güzel olacak
1-allahın kılıcı işte allahın kılıcı.senin yok."
demeye kalmadan. 2. çocuk "allahını" diyip kavga çıkardı. 6 senedir adanadan uzak kalan ben hayretle olayı izlerken, çocuklar anneleri tarafından tutuluyordu fakat 1 numaralı arkadas annesinin elinden kaçıp 2.ye uçan tekme attı.
9 - 10 yaşında "allahını" diyip kavga ediyorsa... vayyy babam vayy.
kendini bilmemek.
(bkz: sakata gelmek)
herseyini kaybetmis insanlarin, asil oz varliklarini da reddedip gozden cikarmasidir.

(bkz: atese goturen agiz aliskanliklari)
adana da çok sıklıkla yapılan şeydir.allahını kitabını zitetim denir.

ama küfürün yarısı havaya yarısı muammaya gitmektedir bilinmez.
allah varlığı henüz kimsenin ispatlayamadığı soyutların en büyüğü olduğundan allahını derken küfürün yarısını boşa harcamışlardır.
kitabını derkende hedef belirtilmemektedir hangi kitap La Fontaine in yazdığımı işte bu sebeple de hedef belirtmeyen küfürün diğer yarısıda boşa gitmiştir.

yani havaya edilmiş bir küfürdür bazı zeki arkadaşların yaptığı gibi nokta atışı yapmak lazım.