bugün

enteresan bir durumdur.

hani sırf inançları veya inançsızlıklarına bakarak,

kendilerini "bilimsel yönden" yeterli görmeleri mesela.

ulan akşama kadar oturup pc de oyun oynamaktan başka

ne yapıyon da bilimsel tartışmaya girecen gubidik.

sanki gelse karşınıza zaman yolculuğundan,

solucan deliklerinden,

cern deneylerinden bahsedeceksiniz o da anlayacak.

kimi kandırıyosa.

bilimmiş...
Bir müslüman düşüncesidir. Ama hayal güçleri yine çuvallamıştır. Einstein ne lan dün atom mühendisiydi.
Tespitin anasının sikildiği başlıktır. Harika bi tespit.
Bi afralar tafralar bi yukardan bakmalar felan insanı çılgına çevirirler.
Aynştaynlıktan ziyade algıda seçicilik diyoruz biz ona kardiş.komple islama karşı olup sıla-i rahimi eleştiren bir ateist görmedim mesela.
doğru tutum. dindarlara göre einstein sayılabilir. Ama dindarlarla değil de bilim adamlarıyla kıyaslanırsa einstein olmazlar.
yanlış bir önermedir.
unutmayın ki dindardan bilim adamı olmaz diye bir ibare yoktur hatta aksini ispat etmem gerekirse;
(bkz: ibni sina) tıp kitabıyla hala üniversitelerde okutulan adam. hem dininde birdi hemde bilim adamıydı.
şimdi dağılabilirsiniz.

Not: ne dinle haşır neşirim ne de ateistim. ama kavgaları da sıkmaya başladı be!
muhtemelen, allah'a inandığını söyleyip, tarihi bir camiye bunları (bkz: yandaşların görgüsüz ve de hödük olması) yapanların sebep olduğu zandır.
Varoluşu, sadece bilimsel veriler ya da teorileri ele alarak anlamlandırmaya çalışmalarındandır.

Fakat bunu yaparken ‘sadece benim dediğim doğru, siz cahilsiniz’ tutumu doğru değildir.
Einstein ateist değildi. Agnostikti. Tanrı çok mükemmel bir varlık benim beynim onu algılayabilecek seviyede değil derdi. çok zeki adamdı, asla tanrının varlığını inkar etmedi.