1. 1.
    aci bir gercektir. cikarci olup sonsuzlugu kazanmak, gurur yapip sonsuza dek yanmaktan daha karlidir, ben size diiim.
    5 -7 ... kapucino
  2. 2.
    allaha inanmayan bir insan yoktur bence. sadece bir geçiş dönemi depresyonundadır. olgunlaşınca doğru yolu bulacaktır inşallah
    9 -12 ... samiyene inen hezarfen celebi
  3. 3.
    her türlü ibadetini yapıp ama her türlü pislikten, takıyyeden, madımak'ta otuz yedi kişiyi yakmaktan geri durmayanlar, cennete gidecek öyle mi?

bira şarap içiyorsam sana ne?
    yoksa sana zararı içerim.
    ikimiz de gelsek kıldan köprüye,
    ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

(bkz: sözlükteki dincilerin kapak manyağı yapılması)
    8 -6 ... nickimonbesharf
  4. 4.
    sisteme itaat eden yoksulların yüreğini soğutmaya yarayan dini tez.
    1 -5 ... david addison
  5. 5.
    evet, edison ampul'ü icat ettiği ve insalığa fayda sağladığı için cehennemliktir.
    evet, graham bell telefon'u icat ettiği ve insanlığa fayda sağladığı için cehennemliktir.
    evet, karl benz ilk otomobili icat ettii için ve insanlığa fayda sağladığı için cehennemliktir.

daha yüzlerce örnek sayarım, bu insanların cehenneme gitmesinin tek nedeni dinlerinin islam olmamasıdır. fakat yaptıklarından bütün müslümanlar faydalanmaktadır.

edit: bu mudur Allah'ın adaleti?
    3 -3 ... bircisimyaklasiyor
  6. 6.
    bir gün hidayete ereceklerdir. umutsuz olmayın gençler. maneviyat önemli.
    4 -3 ... samiyene inen hezarfen celebi
  7. 7.
    graham bell ve thomas edison'un arkasina siginanlari gösteren durum.

albert einstein'dan gelsin: dini bilgilerle bütünlenmeyen ilimin hic bir ehemmiyeti yoktur.
    4 -2 ... kapucino
  8. 8.
    islama göre kendinden başka bir dine bile inanan cehenneme gidiyor ben gitmişim çokmu birşeyi yaratıp sonra kendine taptırmak ne kadar mantıklıysa allaha inanmamakta benim için o kadar mantıklı öyle yüce bir güç neden evrende kum tanesi kadar bile olmayan dünyadaki canavar insanlarla uğraşsınki buda insanın kendini ne kadar üstün gördüğünün kanıtlarında biri he güneşte sizin etrafınızda dönüyor zaten.
    ... geberejackson
  9. 9.
    - aha, namaz kılarken yakaladım. zaten şüpheleniyordum bir süredir. hani ateist olmuştun lan sen?
    - abi geçen gazetede bi ayet gözüme takıldı... hiç insan kelamı gibi gelmedi bana. bütün vücudum ürperdi. gel bi seccade de sana atayım.
    - istemez, tırsak herif... ne ayetiymiş o bakayım, cehennemle ilgili diğ mi?
    - öyle bi şey. ama tam olarak hatırlamıyorum şu anda... dur, düşüneyim biraz.
    - zahmet etme, okudum ben hepsini baştan sona.
    - bi etkilenme olmuştur gene inceden, inkar etme!
    ... yagmurbesleyen
  10. 10.
    bu uber tespitin icerisinde yuce insan ataturkun de bulundugunun bilinmesiyle birlikte eger bu uber tespit gercekse gideceksek onunla beraber olacagimizi mujdeleyen durumdur..
    ... octavian