bugün

sadece korkudur. ve korkaklar ile ilgili güzel sözler vardır, Korku içinde yaşayan asla hür değildir gibi.
'evrendeki herşey, bu düzen, bu güzellikler, çiçekler böcekler, sevme duygumuz düşüncelerimiz, kitaplar mucizeler onu gösteriyor, aklı olan insan ona ulaşır, maymundan geldiğimize mi inanıyorsunuz yoksa' -demiyorum tabiiki-. çoğunluk için geçerli sebep, küçükken öyle demişler, öyle kalmış.
kuran-ı kerim den aldığım güven.
kısa ve herkese hitap edecek düzeyde basit bir açıklama: eğer varsam, bir var edenimde mutlaka vardır, inanıyorum ve huzurluyum...
hayır kesinlikle mantıktır çünkü ben ve benim gibi bir çok insan bu evrenin nasıl olduğunu açıklayamaz ve en son bir yaratıcı olduğu kanaatine varır!
kadın vücudunun güzelliğidir.
karşılıksız biriyle konuşma isteğidir. *
ruhunda hissettiğin gıdıklanma duygusudur.
ben keyfi inanıyorum, sana giren çıkan var mı diye cevaplanabilir..
dünyada ki bütün dinlerin hikayelerinin birbirine benzemesi. aynı konuşmayı farklı bakış açılarıyla anlatmak gibi.
(bkz: nescafe 3 ü 1 arada)
adriana lima'dır. kate upton'dur. katy perry'dir. *
bu kadar güzel bir nizam için de ve mantık lıca ilerleyen her şey yeter de, fazlası da şükretmemizi gerektirir zaten.
inancsızlık durumunda varolmanın anlamının anlamsızlıktan başka bir anlama gelmemesidir.
tüm kainatın hiçlikten var olabileceğinin mantıksız olacağı temeline dayanır. yani "varlık" denen şeyi başlatan bir güç olmalı.
(bkz: charlize theron)

bu da mı tesadüf.
tanrı olmasaydı ne olurdu? yemekler için kime şükrederdik? yeni doğmuş bir bebeği gördüğümüzde kimin sanatına hayran olurduk? belli bir dönemden sonra, boş yaşamlarımıza nasıl anlam katabilirdik? vs.. vs..

- bu çok büyük bir endüstridir. ucu herkese dokunur.
insan oğlunda bu akıl olduğu müddet inanmanın tek sebebidir istediğini var eder istediğini yok eder insan oğlu böyle bir varlık.
tek değildir.
Caresizikten dolayidir.

Hande ataiziler bunu da aciklayin.
huzura ulaşmak.
sebepsiz inanabilmektir.
korku basiretin başıdır.
var olmasıdır.
inanmak zorunda kalmak.
güncel Önemli Başlıklar