bugün

dean hamer isminde bir bilim adamı tarafından bulunduğu savunulan, otuz beş bin gen arasında inanç artışını belirleyen gen olduğuna inanılan yapı/hücre.
araştırmalara göre bu geni taşıyan insanlarda zeka geriliğine sebebiyet veren genler mevcut imiş. zeka geriliğinin ana nedeni genetik olmakla beraber çevresel faktörler de eklenince, kişinin bulunduğu toplumun bir yansıması olarak zeka gerilemesi daha fazla olmakta imiş. bunun çözümü ise bireyi, bırakın dini islam olan bir toplumu, diğer tanrılara bile inanan toplumlardan soyutlamak imiş. böylece soyutlanan birey özüne kavuşup gerçek potansiyeline ulaşabilmekte imiş.
eğer bilim adamları o genin de haritasını çıkarırsa din alimleri ne s*kim yiyecek diye düşündüğüm olay. kaç kişi o geni aldıracak ? bu gen hangi psikolojik hastalıklara neden oluyor? kök hücreler ne olacak? aman ya rabbim ne kadar aklımda soru var, biri bunu haritalasın , gelsin bana çoktan seçmeli sorsun yanlışlar da doğru moğru götürmesin diyorum. ha bu arada genle , senle, benle olmaz bu işler...
böyle bir gen olsa bile bildiğiniz gibi insanı oluşturan genlerin büyük bir kısmı insan vücudunun kusursuz çalışması için eksik olabiliyor. yani demek istediğim gen eksik olsa insanların inançları önünde bir engel göremiyorum.

ayrıca '2+2=4 olmasını sağlayan bir gen var mı ?' diye kendi kendimi sorguladığım durum.
güncel Önemli Başlıklar