1. 1.
  allah'a cennete gitmek için inanan bütün insanların, içlerinde pragmatizmden başka hiçbir dinsel inancın olmadığı gerçeğidir.

  şimdi sizlere soruyorum ey inananlar! nedendir bu çabalama ve bu didiniş? nedenini sizler benden daha iyi bilmektesiniz. neden arkadaş? cennete gitmek için tabii. allah sevgisinin nedeni sadece size vereceği mükafat. allah size cenneti vaat etmeseydi acaba bu kadar allah sevgisi barındırırmıydınız içinizde? barındırmazdınız. zira sizler çıkarcı menfaatçi insan topluluğusunuz. sizler çıkarınız olmayan hiçbir işte bulunmaz, hiçbir türlü yardım ve iyilikte de bulunmazsınız. yalan mı arkadaş? yalan değil... allah size cehennemi vaat etseydi acaba yine bu kadar sevgi dolu olurmuydunuz. zaten cennet ve cehennem inancı mitolojide de mevcuttu ama neyse. he.. o zamanlar peygamberler yokken bile cennet cehennem inancı vardı. hepsi insanları boyunduruk altında tutup kullanabilmek içindi. günümüzde de böyle. din sadece toplumsal düzeni korumak için kullanılıyor. ne cennet var ne de cehennem. sizleri bir yalan dünyasının içinde, saçma bir ütopyayla uyutuyorlar; uyutarak savaşlara sokuyor, bundan da kendi bireysel çıkarlarını elde ediyorlar. siz saf olduğunuzdan cihat gibi savaşsal ve kansal temelden başka bir unsuru içinde barındırmayan bir inanışla savaşlar yapıyorsunuz. hala da yapılmakta. peki diğerleri? diğerleri de kendi inanışlarına göre hareket ediyorlar. geçmişteki haçlı seferleri gibi.

  uzatmaya gerek yok. tüm inananlar bir hayal dünyasına bağımlı bırakılarak her türlü baskıya boyun eğer hale dönüştürülüyorlar. tanrı denilen bir yoka inanarak, kendi kendilerini bilemeden kandırıyorlar. aslında bu da kendilerinin çıkarcı dürtülerinin bir ürünü. ''tanrı'ya inanırsam cennete giderim'' inancı var. özel olarak bir tanrı sevgisi yok. sadece dinsel hayali bir çıkarlar bütünlüğü var. diğer pencerede ise somut çıkarlar var. o somut çıkarlar ise sizin bu inanışlarınız üzerinden imparatorluk kurmuş asalak topluluğunun çıkarlarıdır...
  4 -9 ... total dictionary converter
 2. 2.
  Karşılaşılan başlığın idare ettiği yerde entry nin vıcık vıcık ateist söylemler içermesi durumudur. Diploma için okul, çocuk ve seks için evlilik, yalnızlık korkusundan dostluk gibi alışkanlıkları olması muhtemel kişiliğin ürünüdür.
  3 ... lordofwords
 3. 3.
  tabi canım, cennet yoksa bizde yokuz .
  -2 ... jack oneal
 4. 4.
  ahlak ön plandadır bu durumda. zaten ahlak da "dini" bir kavram değil "etik" bir kavramdır.

  herkes sözcüğü biraz yanlış bir genelleme olsa da;

  (bkz: namazımı kılarım takıyyemi de yaparım)
  1 ... nickimonbesharf
 5. 5.
  o kadar gereksiz, aptalca bir genellemedir ki bu. bu dünyada milyarlarca allaha inanan insan var. din ayrımı yapmıyorum. musevilik, hristiyanlık ve müslümanlığın temel şartlarından biri bir yaratıcı olduğuna inanmaktır zaten. milyarlarca insan çıkar ilişkisi için mi allaha inanıyor?
  (bkz: bsgçk)
  -1 ... catstark
 6. 6.
  (bkz: allah a inanmayan herkesin cehennemlik olması)
  ... kapucino
 7. 7.
  günah sevap ticareti olarak özetlenecek olaydır.
  ... klauss
 8. 8.
  allah a kulluk etmenin amacı önce insan olmaktır, sorumluluktur, yaratıcıya olan sevgi ve bağlılıktır, bunlar kişisel bir disiplindir. ama herşeye materyalist gözle bakanlar bunu anlayamaz, herişin sonunda ödül ve alkış beklerler, çünkü manevi olarak yaşayamadıkları hazzı, açlığı, bu yolla bertaraf edebilirler. başka türlü tatmin olma şansları yoktur.
  ... manifestoo
 9. 9.
  öğretmenini sevme sebebin sana birşeyler öğretmiş olması değil mi,anneni sevmenin sebebi seni karnında taşıyıp,yedirip içirmesi,büyütüp bu yaşa getirmesi değil mi?seni doğurup sokağa atan bir anneyi sever miydin?dostunu sevmenin nedeni onunla birşeyler paylaşmış olman zora düştüğünde sana yardım etmiş olması değil mi? eğer tüm bu saydıklarımın tersini yaşamış olsaydın bu kişileri sever miydin? sende menfaatçi grubunda mısın o zaman diye sormak isterim sana ki senin veya benim Allah'a herhangi bir faydamız veya zararımız dokunamaz.
  1 ... gittigidiyor
 10. 10.
  Sen kendi kafanı sikebiliyon mu bence sikebiliyosundur dene bir.
  ... falcata