1. 1.
  şöyle çok basitçe üzerinden geçecek olursak zina iki kişi arasında oluyor ve bundan çıkar menfaat elde edemiyor dolayısı ile sizin haberiniz dahi olmuyordu. yani zina yapan kadın kendisi de para veya menfaat elde edebilirdi. ancak fuhuş üçüncü kişinin aracılığı ile olduğundan, bir kadınla bir erkeğin ilişkisinden bu defa haberdar olup menfaat elde edebiliyor hale geldiniz.

  nedir bu menfaat?

  misal yağmaladığınız ve erkeklerini öldürdüğünüz memleketlerden edindiğiniz esir düşmüş kadınları pazarlayabilir, seks yaptırarak artık menfaat elde edebilir durumda olabilirsiniz. adına da muta nikahı dediniz mi oldu bitti.

  buradan çıkan sonuç görüyoruz ki araplar bunu kendi menfaatleri için uydurmuşlar.
  4 -8 ... rootz
 2. 2.
  Vay amk zinanın yasaklandığı yıllarda çiftler std test yapıp mı evleniyordu?
  Zinayı savunmuyorum ama bu sebeple savunulması komik lan. ironi yapıldı ise sağlam yapılmış, çünkü anlayamadım.
  ... son picikan
 3. 3.
  yasak var ama dinlemeyen de var.
  ... monk of monkmountain
 4. 4.
  evlilik sevginin simgesidir, sevgi yaratanin ozudur ve evlilik birlesmedir tek bir ruh olmaktir, ama ilahi bir ruh olmaktir yani ilahi bir olgudur eger bunu cignersen zina yaparak, cok buyuk gunah islemis olursun.
  2 ... arxaggelou
 5. 5.
  Şimdi duruma bilimsel açıdan bakmak komiktir bence din ve bilim yan yana gelemez. Hastalık bulaşır diye yasaklanmaz bir şey. O zaman soğuk su içmek de yasaklanabilirdi. Ya da terli terli dışarı çıkmak. Başkasının kanına dokunmak da yasaklanabilirdi. Peki neden yasaklanır evlenmeden önce yapılan seks. Çünkü dönemin Arap coğrafyasını düşünün bizim Suriyelilerin daha kaba daha bedevi hali yani. Bu adamlara zinayı yasaklamazsan önüne geleni indirir. Kimsede ana bacı avrat bırakırlar mı bırakmazlar. Bu öküzleri nasıl durdurulsun yasaklayacaksın hatta yaklaşmayı dahi yasaklayacaksın ki uzak dursunlar. Sonuç ne belki de en çok tecavüzün yaşandığı coğrafya islam coğrafyası. Çünkü bu adamlar elinde yoksa saldırır. Elinde olsa yine saldırır. Serbest olsa Avrupa gibi olmaz yasak olsa Vatikan gibi olmaz böyle pis bir coğrafya burası.
  1 -6 ... barrack27
 6. 6.
  Canı istediği için.
  1 -2 ... ya substantsiya
 7. 7.
  olaya bak, zina yasak da fuhuş yasak değil ve bunun sebebi evlilik ilahilik öyle mi? tabi muta nikahı'nı icad edenlerin bu şekilde düşünmeleri gayet normal hem ne de olsa fuhuşta zorlama yoktur ve biz insanlar için almamız gereken nice ibretler vardır.
  1 ... rootz
 8. 8.
  zinanın yasak sayılması toplum ve birey açısından olması gereken durumdur.

  dünyanın hiç bir toplumunda zina serbest bırakılmamış hatta en medeni ve uygar devletlerde kontrol altına alınmış bir faciadır.

  zina, kelime anlamı olarak iki insanın birbiri ile hiç bir manevi ilişkisi olmadığı halde cinsel birleşimine denir. cinsellik hakkında meraklı bir toplum olduğumuz için daha doğrusu bir yasağın neden yasak olduğundan çok niye yasak olduğunu meraklı olduğumuz için sadece kulaktan dolma bilgiler ile merakımızı giderdiğimiz bir konudur.

  şimdi gelelim zina neden yasak, toplumda zina yapılsaydı ne olurdu sorularının cevaplarına.

  toplumda zinanın yapılması serbest olsaydı, ilk olarak cinsel yollarla bulaşan hastalıklar yaygın olurdu(yaşam merkezlerinde tuvaletlerin ortak kullanılması vs.) ve yaşam kalitesi oldukça düşük olurdu. uzun süreli evlilikler yerine kısa süreli çıkar ilişkilerini görürdük belki de yaşardık, bir toplumun yapı taşı olan aile kavramı oluşmazdı ve birlik, düzen, huzur gibi kavramlar ile asla tanışamazdık. erkek ve kadın mahrem sayılmazdı ki bu bir toplum için felaket sayılır çünkü anne ve babası belli olmayan bireyler günümüz de suç teşkil edebilecek en yüksek profilli kişilerdir.

  zinanın yasak olmasının sebepleri ise, toplumun bireyin ve yeni yetişecek nesillerin sağlıklı şekilde hayatlarını devam ettirebilmesidir. bir ailenin neslinin devam edebilmesi ve yaşadığı, doğru kabul ettiği dini yeni nesillere empoze etmesi için zina dünyada ki toplumların genelinde yasak sayılır.

  her insan cinsel ihtiyaçlara sahip olabilir ancak bunu zamanı geldiğinde ve toplumun kabul ettiği şekilde (evlilik) isteğe dönüştürebilir.
  23 -4 ... nickimyokbenimm
 9. 9.
  (bkz: zina neden serbest olmamalı)
  Daha kapsayıcı bir başlık daha önce açılmıştı.
  2 ... yazar x
 10. 10.
  Müslümanlık ibrahimi dinlerden biridir ve ibrahimi dinlerde soy bağını korumak önemlidir. Zina denilen kavram bu bağı korumaya imkan vermez.
  ... sassanach