1. 1.
  cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmamız içindir. freddie mercury ateist olduğu için ve önüne gelenle seviştiği için erken yaşta vefat etti. evlenmeden yapılan seks çok tehlikeli. oral yolla yapılan sekste ve anal yolla yapılan sekste hastalıklar bulaşabiliyor, bu yüzden evlenmeden önce std test yapılmalı, öyle evlenilmeli.
  -2 ... para bellumtr
 2. 2.
  şöyle çok basitçe üzerinden geçecek olursak zina iki kişi arasında oluyor ve bundan çıkar menfaat elde edemiyor dolayısı ile sizin haberiniz dahi olmuyordu. yani zina yapan kadın kendisi de para veya menfaat elde edebilirdi. ancak fuhuş üçüncü kişinin aracılığı ile olduğundan, bir kadınla bir erkeğin ilişkisinden bu defa haberdar olup menfaat elde edebiliyor hale geldiniz.

  nedir bu menfaat?

  misal yağmaladığınız ve erkeklerini öldürdüğünüz memleketlerden edindiğiniz esir düşmüş kadınları pazarlayabilir, seks yaptırarak artık menfaat elde edebilir durumda olabilirsiniz. adına da muta nikahı dediniz mi oldu bitti.

  buradan çıkan sonuç görüyoruz ki araplar bunu kendi menfaatleri için uydurmuşlar.
  4 -8 ... rootz
 3. 3.
  Vay amk zinanın yasaklandığı yıllarda çiftler std test yapıp mı evleniyordu?
  Zinayı savunmuyorum ama bu sebeple savunulması komik lan. ironi yapıldı ise sağlam yapılmış, çünkü anlayamadım.
  ... son picikan
 4. 4.
  yasak var ama dinlemeyen de var.
  ... monk of monkmountain
 5. 5.
  evlilik sevginin simgesidir, sevgi yaratanin ozudur ve evlilik birlesmedir tek bir ruh olmaktir, ama ilahi bir ruh olmaktir yani ilahi bir olgudur eger bunu cignersen zina yaparak, cok buyuk gunah islemis olursun.
  2 ... arxaggelou
 6. 6.
  Şimdi duruma bilimsel açıdan bakmak komiktir bence din ve bilim yan yana gelemez. Hastalık bulaşır diye yasaklanmaz bir şey. O zaman soğuk su içmek de yasaklanabilirdi. Ya da terli terli dışarı çıkmak. Başkasının kanına dokunmak da yasaklanabilirdi. Peki neden yasaklanır evlenmeden önce yapılan seks. Çünkü dönemin Arap coğrafyasını düşünün bizim Suriyelilerin daha kaba daha bedevi hali yani. Bu adamlara zinayı yasaklamazsan önüne geleni indirir. Kimsede ana bacı avrat bırakırlar mı bırakmazlar. Bu öküzleri nasıl durdurulsun yasaklayacaksın hatta yaklaşmayı dahi yasaklayacaksın ki uzak dursunlar. Sonuç ne belki de en çok tecavüzün yaşandığı coğrafya islam coğrafyası. Çünkü bu adamlar elinde yoksa saldırır. Elinde olsa yine saldırır. Serbest olsa Avrupa gibi olmaz yasak olsa Vatikan gibi olmaz böyle pis bir coğrafya burası.
  1 -6 ... barrack27
 7. 7.
  Canı istediği için.
  1 -2 ... ya substantsiya
 8. 8.
  olaya bak, zina yasak da fuhuş yasak değil ve bunun sebebi evlilik ilahilik öyle mi? tabi muta nikahı'nı icad edenlerin bu şekilde düşünmeleri gayet normal hem ne de olsa fuhuşta zorlama yoktur ve biz insanlar için almamız gereken nice ibretler vardır.
  1 ... rootz
 9. 9.
  Sebebi zevktir. Zevkli olan her sey yasaktir.
  1 -1 ... chpli laik gavat
 10. 10.
  Antik dönemde tanrıları memnun etmek için yapılan ve kutsal sayılan sex'in, semavi dinlerle birlikte önce sadece "Helal" olanla ve "tek bir tanrıyı" mutlu etmek için yapılmasının kutsal sayılması,

  ortaçağla birlikte ise, sadece üreme amaçlı yapılmasının kutsal sayılması Sürecinin geriye doğru cinsel devrim;

  Günümüz toplumlarındaki karmaşanın ise, cinsel evrim süreci olduğunu anlatan uzun bir makale okumuştum.
  3 ... fotojenikprens