1. 1.
  halka da kullarım diyorlardı, kimse Allahın gölgesi olamazdı oysa Allahın böyle bir şeye ihtiyacı da yoktu yarattığı insanlar onun ancak kulu olabilirdi, bu şeref her şeye değerdi fakat elinde güç bulunan geçmişteki bazı imparatorlar ben tanrıyım demişti türk(error) versiyonu da tanrının gölgesiyim oluyor demek ki.
  2 -1 ... ay ve gece
 2. 2.
  Bakara Suresi, 83. ayet:

  Hani israiloğulları'ndan, "Allah'tan başkasına kulluk etmeyin, anneye-babaya, yakınlara, yetimlere ve yoksullara iyilikle davranın, ...
  1 ... flat head
 3. 3.
  (bkz: alllah a şirk koşmak)
  2 -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 4. 4.
  alıntıdır:

  orta doğu’nun binlerce yıllık siyaset kültürü geleneğinde “tanrı kral” anlayışı yoktur. ama “tanrı’nın yeryüzündeki gölgesi”, “zil-ullah-ı ruy-i zemin” olan “kral, padişah, şah, şehinşah” anlayışı vardır. tanrı, kendi başlarına kalsalar ya davulcuya ya da zurnacıya varacak ve birbirini telef edecek koyunlardan oluşan sürüyü, insanlığı, reaya’yı idare etmek için onlara bir çoban tayin eder. tanrı istediğini en alttan alır en üste yükseltir. istediğini de en üstten alır en alta indirir. tanrı’nın kimi niye en alttan alıp en üste çıkardığı, ya da en üstten alıp en alta indirdiği insanları ilgilendirmez. bunun için de sorgulanmaz. yer yüzünde tanrının çoban olarak görevlendirdiği zil-ullah-ı ruy-i zemin de, ister se gider bosna’da sokol kasabasından bir çocuğu alır getirir sadrazam yapar ya da ikalya’dan köle olarak getirilmişken sadrazam yaptığı damat ibrahim paşa’yı alır kafasını keser, mallarını müsadere eder. bütün bunlar reayayı ilgilendirmez. padişah sadece allah’a karşı sorumludur.
  1 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  Bazi milliyetcilerin hosuna gider bu laflar.
  1 ... amekaa
 6. 6.
  doğru kitleleri ayar eder durur hala .

  mesela din düşmanlarını .

  din düşmanlarını görüyorsunuz değil mi .
  -1 ... tiamat
 7. 7.
  Halka da kullarım diyerek küfrediyorlardı. Kardeş katli şeklinde ferman da çıkarmışlardı. Keşke bunları yapmasıydılar. Günah kazanmazdılar çünkü islam'a hizmetleri malum.
  1 -1 ... selia
 8. 8.
  Şirkin Allah'ını yapmış padişahtır.
  6 -1 ... alkolik oldum
 9. 9.
  allah ın yeryüzündeki gölgesiyim diyen padişah
  ... lagavulinvebazlama
 10. 10.
  saçma bir beyandır şüphesiz.

  deli ibrahim de gölgesi mi şimdi allahın?

  bilemedim.
  ... noxeca