1. 1.
  Kuranda geçen bir ifadedir.

  Mümin suresi 7. Ayet; " arşı taşıyan, bir de onun çevresinde bulunan melekler devamlı olarak Rablerine zikir ve hamd eder"

  Hakka suresi 17. Ayette ise; "Melekler de onun kenarlarındadır. O gün Rabblerinin tahtını, bunların da üstünde sekiz (melek) taşır." Demektedir.

  Hadislere göre; Bugün 4 kıyamette 8 olacakmış melek sayısı . Hatta muhammed bu meleklere dağ keçisi demiş. (Ebû davut)

  Yani allah ın tahtını taşıyan 8 tane keçi var. Allah ın tahtını taşıması gerekiyormuş neden acaba?

  Hatta muhammed; dünya ile gök arasındaki uzaklık 71-73 yıllık mesafe demiş. Bir başka hadiste ise 700 yıllık diyor. Bunların üstünde de deniz varmış!!? Bunun üstünde de 8 tane dağ keçisi arşı taşıyormuş. Her birinin toynakları ile omuzları arasındaki uzaklık iki göğün arasındaki mesafe kadarmış.

  Yani çevresinde ve o tarihte bilen insan olmadığı için uyurup uyurup söylemiş. Lakin bugün dünyanın düz olmadığı dünyanın altında üstünde sağında ve solunda uzay boşluğu olduğu anlaşılmış durumda.
  -2 ... benimhalaumudumvar
 2. 2.
  niye herşeyi yaratan tanrı yorulmadan uçmayı mı bilmiyor ?
  1 ... stallion
 3. 3.
  Türkçe de saray kelimesi Arş anlamına geldiğini için allah ın bir saray ının olduğu anlamına çıkıyor buradan. Sarayı olan bir yaratıcı yoksa arap ve Ortadoğu mitolojisinde tanrı kavramı hükümdarlar gibi mi düşünülmüş sorusuda çıkıyor buradan.
  ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  Ne kadar da mitolojik öğeler.
  ... profesyonel kamikaze pilotu ii